| Cra4678q a întrebat:

Cand eram mai mica am vazut un film la televizor, dar nu ii stiu numele. In schimb tin minte exact inceputul lui.
Era o mare de oameni care astepta sa fie spanzurata, iar un domn citea decretul regelui in timp ce se intampla asta. La un moment dat vine randul unui copil sa fie spanzurat in linie, dar nu este suficient de inalt cat sa ajunga la streang, asa ca i se aduce un butoias pe care sa se ridice. In timpul asta el canta un cantecel, iar restul oamenilor care asteapta sa fie spanzurati canta odata cu el acelasi cantec. Mai era o scena in care arata cum cadavrele lor sunt luate in carute. Iar urmatoarea scena era pe un lac/rau pe care trece o barcuta. Persoana din luntre canta exact acelasi cantec ca si copilul spanzurat, iar o doamna il intreaba de unde stie el acel cantec.
Atat imi amintesc. Daca stie cineva cum se numeste filmul, va multumesc mult =)

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| catalinmessi55 a răspuns:

Piratii din caraibe cufarul omului mort.Iti recomand sa te uiti de la primul pana la ultimul