| Adredemesconf a întrebat:

Bună!
Câte seriale și filme sunt în total cu Spiderman?
Mai nou îmi plac foarte foarte mult filmele cu super-eroi... m-am uitat la The avengers (serialul) si mi-a placut foarte mult, am înțeles că serialul va continua în 2013 dar sub denumirea de Avengers Assemble.
Ideea e că cel mai mult îmi place Spiderman... și la sfârșitul sezonului 2 din serial a fost și el introdus oarecum în echipă. Până apare serialul ăla nou vreau sa știu și eu câte filme și seriale sunt în total cu Spiderman.Am căutat pe Google, dar tot nu găsesc o listă completă.Am gasit la seriale "Spectacular Spiderman" și "The Ultimate Spiderman" (care se difuzează pe Disney și îmi place foarte foarte mult), și aș vrea să știu dacă mai există și altele.

Mulțumesc mult, și ofer fundiță, of course.
:*

3 răspunsuri:
| InnocentLoovee a răspuns:

Spiderman 1 (2002), Spiderman 2 (2004), Spiderman 3 (2007), The amazing spiderman (Spiderman 3 - 2012) si mai sunt mai multe serii :The spectaculos spiderman (2008), Spider-man (1967), Spiderman Strikes Back (1978), Spider-Man: The Dragon's Challenge (1981). Eu despre astea stiu. Sper ca te-am ajutat :*

| eduard009 a răspuns (pentru InnocentLoovee):

Mai era și serialul vechi de pe Jetix dacă nu ma înșel.

| eduard009 a răspuns:

Si eu tot pe acestea le știu mai putin serialele, în afara de cel de pe Disney.