| SiCeDacaRisc a întrebat:

caut si eu un film de o gramada de timp.tot asa l-am vazut cand eram mai mica.cred ca aveam vre`o 9 ani.acum am 18. era vorba despre o familie care s`a mutat intr-o casa noua.si in casa aceea unul dintre copii a gasit in podul casei o cutie care continea un joc.De fiecare data cand jucau jocu` acela aveau o hartie cu instructiuni.iar cand se intampla in joc ceva tot ce faceau se intampla in lumea reala aproximativ, stiu doar ca jucau jocu si ieseau multe animale.si era un dezastru total din cauza jocului... dau funda.

Răspuns Câştigător
| monicaop a răspuns:

Filmul se numeste: Jumanji

6 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

Cumva Zathura?

| danin9 a răspuns:

Era cu o fata si un baiat? un joc care semana cu piticot?
tatal baiatului era patron de firma de pantofi?

| SiCeDacaRisc explică (pentru danin9):

Da. ceva de genul. Stii cum se numeste?

| SiCeDacaRisc explică (pentru danin9):

Si baiatu' aproape se transforma in maimuta... si era un fel de vanator la un moment dat...

| monicaop a răspuns:

Zathura este inspirat din Jumanji. In Zathura toate lucrurile care ies din joc sunt din spatiu, pe cand in Jumanji apar din jungla. Pustiul este transformat in maimuta pentru ca incalca regulile jocului.