| andreimazureac a întrebat:

Ce filme cu fantome gen case bantuite imi recomandati sau alte filme ce merita vazute?

Răspuns Câştigător
| bulbulica a răspuns:

Toate filmele din seria paranormal activity ( in ordine cu "groaza" : 1, 2, 4, 3 ), sinister 1, urmeaza si partea a 2-a in 2013, daca se poate spune ca sunt case/locuri "bantuite" - toata seria saw ( de acelasi regizor care a facut si filmele de mai sus ), drag me to hell ( are cateva scene prin casa, dar este horror foarte bun ), daca mai vrei si altele si daca imi reamintesc, sau pe caut pe harduri, iti mai zic, dar sa imi lasi mesaj pe privat si o sugestie foarte importanta la filmele horror : notele de pe imdb sa fie peste 4, 5 poate chiar 5, 5 - cele care au sub, sunt foarte slabe si se vad scenele trucate, de preferat sa urmezi sfaturile altora decat sa vezi pe internet filme si sa zica ca sunt horror si pe la jumatate sa te enerveze trucajul sau idea, etc. o seara placuta

5 răspunsuri:
| Lowly a răspuns:

Shutter (din 2004, vaianta facuta de japonezi)
The Grudge
The ring

| BiuL a răspuns:

The conjouring, sinister, shutter

| faramatania a răspuns:

Sinister
Thir 13en Ghosts
The Haunting In Connecticut
Rose Red
The Grudge

| Caty11 a răspuns:

Wrong Turn 5 ii super, Jeepers Creepers 1, 2

| SorynSrn a răspuns:

Ai aici o gramada de filme care sperie pe oricine... Funda! http://www.filmoteca.ro/filme/gen-horror?q=tag:bantuit