| Dranka a întrebat:

Bună happy Ce filme psihologice bune ştiţi, gen The Butterfly effect sau The silence of the lambs?

9 răspunsuri:
| KittyHHk a răspuns:

Asta-i domeniul meu big grin

Iti recomand:
Bang, bang you're dead;
American beauty;
Mr Nobody;
The Jacket;
The breackfast club;
Memento.

si evident, cele care ti-au fost recomandate si mai sus. (Inception, Shutter island).

Oricum, sunt filme destul de grele care nu sunt intelese de "marea masa". Ce ti-am recomandat sunt toate filme bune, bine gandite si unele dintre preferatele mele. Poti sa incerci si Into the wild, e frumos, are tente psihologice dar nu cred ca se poate integra in domeniu.

| KittyHHk a răspuns (pentru KittyHHk):

Ah, am uitat Being John Malkovich (ideea e interesanta), poate Forrest Gump si, evident, The curious case of Benjamin Button. Daca-mi mai amintesc mai revin

| princessmaya a răspuns:

Recomand cu incredere mindhunters, 8 mm sau poti vedea aici un top http://alecsandra.eu/blog/2012/07/17/top-filme-care-merita-vazute/

| Roo a răspuns:

In cazul in care nu le-ai vazut pe celelalte filme din seria cu Hannibal Lecter - Red Dragon, Hannibal, Hannibal Rising! Apoi The Curious Case of Benjamin Button, The Eye, Awake, Saw, The Cell, The Box, After Life, Silent Hill.

| CupY a răspuns:

The Box, Inception, Shutter island. Toate sunt excepționale.

Răspuns utilizator avertizat
| EMCristina a răspuns:

Trilogia "The cube"!

| TzuTzu_Iacob_1989 a răspuns:

Noumber 23 cu Jim Carrey merita vazut...big grin

| rakshaHIM a răspuns:

Mr Nobody...e asemanator putin cu The Butterfly effect