| iulia01 a întrebat:

ce filme si carti va plac si pe care mi le-ati putea recomanda (in afara de twilight seria de volume anne ricie sau jurnalele vampirilor) va rog ajutati-ma:*

Răspuns Câştigător
| mariacris98 a răspuns:

Cercul Secret- L.J. Smith
Academia Vampirilor- Richelle Mead
Georgina Kincaid- Richelle Mead
Instrumente Mortale- Cassandra Clare
Vmpirii Din Morganville- Rachel Caine
Sange Albastru- Melissa de la Cruz
Micutele Mincinoase- Sara Shepard
Mai Las-o Mai Moale Cu Fantomele- Megan Crewe
Nu Plange Sub Clar De Luna- Heather Davis
Vampirii Sudului- Charlaine Harris
Cartile Sangelui- Tanya Huff
Cantecele Serafimului- Anne Rice
Gazda- Stephenie Meyer
Bestia- Alex Flinn
Fascinatie- Melissa Marr
Si la sfarsit a mai ramas cosmarul- Oliviu Craznic
Casa Noptii- Phyllis Cast
Vampiratii- Justin Somper
Goosebumps- R.L. Stine
Vraja fatala-Cliff McNish
Chinuieste-i pe copii-John Saul
Vocile raiului-John Saul
Valea Bantuita -Ambrose Bierce
Cronicile din Narnia- C. S. Lewis
Ucenicul vampirului- Darren Shan

6 răspunsuri:
| RimePeHartie a răspuns:

Fortele raului absolut -Kelly Armstrong (1, 2,3)
Casa noptii- PC Cast & Kristin Cast (1.2.3.4.5.6.7.8(in curand))
Academia vampirilor -Rachel Mead (1.2.3.4.5.6)
Cercul secret- L.J Smith (va aparea si serialul "Secret Circle" dar nu se stie cand)
1.Tristeti de sucub, 2.Nopti de sucub, 3.Vise de sucub, 4.Patimi de sucub -Rachel Mead (seria Georgina Kincaid)
Vampirii din Morganville- Rachel Caine (nu stiu sigur cate carti are)

cam atatea imi vin in minte la ora asta thinking Succes!

| OnnyMady a răspuns:

Pai tu vrei filme sau seriale? Ca seriale nu stiu ce sa zic sunt multe dragute dar cu cat se lungesc cu atat sunt mai naspa dar cred ca preferatul meu a fost Prison Break in special primul sezon
Carti mie imi place sa citesc mai mult Jules Verne dar cartea mea favorita ramane Singur pe lume.
Ca filme imi plac? Sa fac un top e cam greu dar o sa incerc...
1.Gladiatorul(super filmul fara cuvinte)
2.Iluzionistul(ce final iti da peste cap toate asteptarile)
3.Pearl Harbour(L-am vazut de curand si am ramas placut surprinsa)
4.Mountain Rouge(cel mai frumos musical dupa parerea mea)
5. Titanic(Un film la care cu greu m-am abtinut sa nu plang)
Cam asta ar fi topul meu
Si ca tot m-am gandit la filme si seriale care in plac mi-a venit in cap si un anime tot preferatul meu Death Note destul de scurt cred ca are in jur de 40 de episoade dar e cel mai captivant anime pe care l-am vazut
Sunt multe filme, seriale si carti bune acum depinde de gusturile tale

| mikutssa a răspuns:

Mandrie si Prejudecata e tare daca ti plac filme (carti) de dragoste. dar vezi ca au fost facute mai multe filme dupa cartea asta.eu ti-l recomand pe cel din 1995happySucces...

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Iti recomand cu toata inima :
-Sperante de Gherasim Tic
-Nimic nu dureaza o vesnicie de Sidney Sheldon
-Adresa iubirii de Danielle Steel

Ar fi multe, dar astea mi-au placut cel mai mult.
De exemplu am citit in doua zile Nimic nu dureaza o vesnicie deoarece nu-mi venea sa-i mai dau drumu cartii.
Dar si SPerante e super faina.
SUcces.

| St3luta a răspuns:

Iti recomand Mandrie si Prejudecata de Jane Austen.Este un roman de dragoste foarte interesant cu care sigur nu te vei plictisi.Pe scurt personajul principal feminin, Elisabeth, il intalneste pe domnul Darcy, un domn bogat, ea isi face o parere prosta despre el ( era cam mandru) si nu vrea sa il mai intalneasca, dar de fiecare data soarta ii pune fata in fata.
Cartile surorilor Bronte iarasi sunt interesante( La rascruce de vanturi- o dragoste salbatica, Necunoscuta de la Windfell Hall etc) sau Anna carenina de Lev Tolstoi.
Spor la citit

| LaughingMyFuckingAssOff a răspuns:

Eu ma uit la un serial care se numeste pretty little liars sunt si carti dar nu stiu daca se gasesc si in romana... sper sa iti fiu de ajutor big grin