| OdetteSs0000 a întrebat:

Buna ce inseamna delegrare hormonala? si in al catelea episod face un salt mica mireasa si de vine anandi si jagdish mare?

Răspuns Câştigător
| Marus91 a răspuns:

Hormonii joaca un rol foarte important in mentinerea sanatatii organismului oricarei femei. Cand exista fluctuatii ale nivelului de hormoni sunt afectate starea de spirit, dorinta sexuala, fertilitatea si ovulatia. Cu alte cuvinte, dezechilibrul hormonal influenteaza negativ aparatul reproducator, justificandu-se astfel comportamentul femeilor in anumite perioade.