| byaanca a întrebat:

Cine stie cum fac un video sa fie acceptat pe programul Windows Movie Maker ca sa-l pot edita?
Mulțumesc, Anticipat! Si dau funda imediat!
P.S video-ul e in winamp.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Descarca un pachet de codecuri video

http://www.free-codecs.com/download/k_lite_codec_pack.htm

| horia2012 a răspuns:

-Ce sistem ai? XP sau Windows 7.
-Spune-mi ce extensie are clipul video.
(.avi,. mpeg. mkv..mp4...)
-Orice fisier are o extensie dupa nume.
(nume. extensie).
-Windows Movie Maker nu accepta orice fel de fisier video, chiar daca winamp il vede.

| Seby90 a răspuns:

Salut, ce vrei sa faci? Videul in primul rand nu este in winamp. Ne intereseaza extensia, sau containerul, dar containerul nu il poti afla. Spune-ne cum se numeste fisierul. xxxx.wma, xxxx.wmv, xxxx.mp4, spune-ne tu. Si o sa caut pe net exact ce iti trebuie. In orice caz, movie maker e o alegere teribil de proasta.

Răspuns utilizator avertizat
| Calin_Nicol_1976 a răspuns:

Ai grija cum inregistrezi si sa fie doar video!