| bellaoana a întrebat:

Doresc si eu sa aflu numele unui film aparut cu 9-10 ani in urma si difuzat la tv din care cunosc in mare povestea: Este vorba de un presedinte sau ceva de genu care isi doreste urmasi impreuna cu sotia sa insa nu reusesc si ii propun servioare sale ca faca ea acest lucru cu conditia ca si sotia presedintelui sa asiste la a accea relatie intima, servitoare ajunge la concluzia ca vinovat pentru ne aparitia unui copil este presedintele si pentru a nu il dezamagi ramane insarcinata cu garda de corp a acetuia. Adevarul ca bebelusul nu este al presedintelui risca sa iese la iveala si atunci garda de corp o ascumde pe sevitoare departe de orice pericol intro rulota pina la nastere timp in care elisi lucreaza in continuare pentru presedinte.

Va multumesc

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Uite ca mi-am amintit titlul filmului de care ti-am vorbit eu: Poveste din viitor (1990)
http://www.cinemagia.ro/......9/(citeste si la păreri)

http://www.cinemarx.ro/......-9138.html

Spune-mi, ăsta e filmul? Il gasesti usor si vizionat online.

| bellaoana explică (pentru floresdemayo):

Da asta este filmul... multumesc mult

| floresdemayo a răspuns (pentru bellaoana):

Ma bucur. Anul trecut a fost difuzat aproape saptamanal pe TCM dupa ora 22. Uneori, aparea si sub alt titlu, nu neaparat Poveste din viitor. Sa vezi cat m-am chinuit sa mai gasesc inca doua filme, difuzate cu ani si ani in urmă. Unul l-am aflat dupa indelungi cautari pe net, In Romania a aparut sub numele A saptea moneda, dar titlu original este The Seventh Coin(1993), si nu este deloc pe net.Nici in engleza, doar in poloneza. Celalalt nu l-am gasit deloc. Romanii traduceau si rastalmaceau titlul unui film cum voiau ei... Poate ca exista si ala pe net, dar daca nu-i cunosc titlul original n-am ce face.

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

O, Doamne, a fost si anul trecut la Tv, imi aduc aminte perfect.Ori seamana actiunea in proportie de 99%! dar da, e un film de pri 78-86, dar chiar mi-ai dat de gandit! Sa stii ca o sa revin daca imi amintesc! Nu stiu cum se face ca in dimineata asta unii au chef sa posteze doar insulte si jigniri la rspunsuri, se pare ca "sacul si-a gasit si peticul"....Cred ca ti-ai dat si tu seama cine sunt cei doi! Nu-i băga in seama.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Filmul nu incepe cumva cu o familie (sot, sotie si copil) care trec granita, dar sotul e impuscat mortal, ea rapita de un grup de fanatici religiosi si copilul dat spre adoptie unor familii. Fanatici astia-parca era cu nemtii, in timpul razboiului (stiu ca erau condusi de un presedinte sau de un colonel care avea o nevasta care nu putea procreea. Acestia se ocupau cu rapirea femeilor tinere si le obligau sa procreeze, iar copii le erau luati. Exact cum ai spus tu, femeia rapita de langa sotul ei, e obligata sa se culce cu presedintele sub ochii sotiei acestuia (mai bine zis, in bratele sotiei), iar periodic fetele rapite mergeau la un control ginecologic sa vada daca au ramas gravide. Femeia nu ramane gravida, iar medicul ii propune sa o lase el insarcinata...Ea nu accepta, iar pana la urma ramane gravida cu subordonatul presedintelui si pun la cale sa-l ucida si sa nu-i lase copilul... Asa ecva. Oare vorbim de acelasi film? Oricum e foarte asemanator.