| milosbum a întrebat:

Era o serie romaneasca de comedie cu episoade scurte la tv acum vreo cativa ani, cu un politist chel, imbracat intr-o uniforma albastra, mereu avand un "pulan" cu el. Actorul mai juca intr-un serial de comedie imbracat in femeie. Jur ca nu pot sa-mi amintesc cum se chema. Ma framanta gandul de prea mult timp. Stie cineva?

Răspuns Câştigător
| eckblume a răspuns:

Vacanta mare?
Era imbracat si in politist si in femeie actorul acela.

| milosbum explică (pentru eckblume):

Asta e~! Multumesc mult!

| eckblume a răspuns (pentru milosbum):

Cu drag!

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ala cu Garcea?

| StrongHeart a răspuns:

Mugur Mihaiescu si Radu Pietreanu..Am crescut pe nebunii astia, aveau niste glume exagerate uneori dar erau tari mie mi-au placut.Garcea era personajul politistului roman corupt cu 4 clase, iar Leana si Costel din vacanta mare ironizau si reprezentau oamenii mai "fara carte" de la tara.
Mugur, este de fapt un om foarte destept, a terminat facultate de inginerie din cate stiu si chiar l-a dus capul, doar ca facea el pe prostu ca asta era personajul lui.
Sunt multe postari pe Youtube. Distractie placuta laughing

| Subsemnatul123 a răspuns:

Vacanta mare? Actorul era Garcea?