| biancatwt7 a întrebat:

imi exlicati pe scurt ce s-a intamplat in ultimul episod din the vampire diaries? am vazut episodul dar nu am inteles prea multe... elena a devenit vampir cu ajutorul lui meredith? si ce a fost cu toate visele ei si ale lui damon? mersi multt

Răspuns Câştigător
| DeeaAngel27 a răspuns:

La inceputul episodului, Elena se trezeste la spital unde Meredith ii da sange de vampir pentru a o salva ( dupa ce a dat cu capul de ceva bordura in casa lui Klaus a avut o hemoragie pe creier si ca sa nu moara Meredith i'a injectat sangele de vampir ), cum sangele a ramas in organism chiar si cand a cazut in lac, asta a facut'o sa se trezeasca ca vampir.
Cat despre vise. cele ale Elenei au fost doar amintiri despre ceea ce s-a intamplat inainte de accidentul pe care l-a avut cu parintii sai. Iar cat despre Damon... cand Elena i'a spus ca daca s'ar fi cunoscut ei doi inainte sa il cunoasca pe Stefan, lucrurile ar fi stat altfel intre ei ..si de aceea si'a amintit ca a constrans'o chiar inainte ca aceasta sa se urce in masina care avea sa cada de pe pod, unde a salvat'o Stefan.
Klaus este in corpul lui Tyler, nu pentru mult timp din cate am inteles. Tyler va reveni in corpul sau iar Stefan Damon Katherine si Caroline sunt toti din linia de sange a lui Klaus.
Dupa ce Elena se trezeste ca si vampir isi va amintit cele doua momente in care Damon a constrans'o ( cel in care s'au cunoscut, si cel in care ii spune ca o iubeste dar nu o merita ). in sezonul 4 va fi pentru catva timp cu Stefan dar dupa cate am inteles, va fi si cu Damon...
Cam atat stiu big grin. Sper ca te'am ajutat big grin Funda?

6 răspunsuri:
| CannbalCorpse a răspuns:

Hei.
Elena a devenit vampir.Ea la ales pe Stefan nu pe Damon. Iubitul lui Caroline este Klaus! Bonnie a facut asta ca mama ei, Damon si Stefan sa nu moara dar nimeni nu stie de asta.
Alaric nu cred ca v-a mai aparea in seozonul urmator deoarece aici scrie ca a jucat pana la :The Departed (10 May 2012) - Alaric Saltzman (as Matt Davis)
Imi place foarte mult serialul happy

| Clauvdgg a răspuns:

Merdith i-a dat Elenei sangele acela de vampir si a transformat-o in vampir.
In legatura cu visele acelea, Damon isi aducea aminte... si el a costrans-o pe Elena sa le uite, dar ea isi va aminti de ele.
Sper ca ai inteles ceva laughing

| SmilePleaseXoXo a răspuns:

Bine deci si eu sunt un super mega fan! In primul rand elena a devenit vampir deoarece ea s-a inecat in apa impreuna cu Matt. Cand a ajuns la spital Meredith i-a pus sange de vampir in corp ca sa nu moara de tot. Asa elena a devenit vampir. Deoarece elena a murit si alaric salzman a murit. Sper ca am fost de ajutor fan VAMPIRE Diaries

| biancatwt7 explică (pentru SmilePleaseXoXo):

Da:* mersi mult de raspuns.Dar cu visele acelea ale elenei si ale lui damon ce-a fost? si cu vraja facuta de bonie? tayler moare?

| SmilePleaseXoXo a răspuns (pentru biancatwt7):

Damon isi imagineaza cum ar fi ca el s-o fi intalnit pe elena si da taylor moare deoarece au facut cu klaus schimb de trupuri.bonnie le-a schimbat trupurile

| BuburuzaD a răspuns:

Ep 21 se termina cand elena a cazut si avea sange la nas.Fratele ei o duce la spital unde Meredith ii da sange de vampir sa o vindece.Cand matt si ea au cazut in rau ea a murit si a devenit vampir.Si cum a zis si clauvdgg acele "vise" sunt de fapt amintirile lui damon care a cunoscut-o pe Elena inaintea lui Stefan. Sper ca te-am lamurit.happy