| IoIo11 a întrebat:

imi puteti spune si mie niste anime`uri dragute?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

07-Ghost (Actiune, drama, supranatural, mister)

Clannad & Clannad After Story (Actiune, drama, romantism, amuzant)

Shuffle! (Actiune, drama, romantism, amuzant: Este vorba de exact acelasi lucru ca si in Clannad big grin)

Baka To Test To Shoukanjuu & Baka To Test To Shoukanjuu Ni! (FOARTE amuzant, pervers, romantism)

Death Note (Drama, mister, horror, suspans, si mai mult mister, si mult mai mult mister)

Highschool DxD & Highschool DxD New (Amuzant, FOARTE pervers, supranatural, actiune)

Kampfer (FOARTE FOARTE FOARTE pervers, supranatural, amuzant, mister, actiune)

Kara No Kyoukai (Drama, mister, horror, romantism, actiune, supranatural)

Kore Wa Zombi Desu Ca? (Actiune, amuzant, pervers, si mai amuzant)

Rosario + Vampire & Rosario + Vampire 2 (Amuzant, pervers, romantism)

Sword Art Online (Drama, romantism, amuzant)

They Are My Noble Masters (Amuzant, FOARTE pervers, drama)

YuruYuri & YuruYuri 2 (Amuzant, pervers)

Zetman (Drama, mister, supranatural, actiune, romantism)

Ao No Exorcist (Mister, supranatural, drama, actiune)

BTOOOM! (Supranatural, mister, pervers, actiune)

C3 - CubexCursedxCurious (Amuzant, supranatural)

Kiss X Sis (SUPER Pervers, amuzant)

Attack On Titan (Drama, horror, fantezie, supranatural)

Supernatural The Animation (Drama, miter, putin horror, supranatural)

Danganronpa (Amuzant, FOARTE FOARTE MULT mister, putin horror)

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Shaman King ( poate l-ai vazut, a fost difuzat la tv acum ceva ani ).

| SelenaMe a răspuns:

Dragon ball, dragon ball z, dragon ball gt

| Elisa512 a răspuns:

Poate nu o sa ti se para un anime asa dragut dar iti recomand cu draga inima DEATH NOTE. Mie mi s-a parut anime-ul suprem. Are de toate: actiune, dragoste, Suspans cu S mare, umor, drama si un final gen OMG! Mie mi-a ajuns la inima. Sper ca o sa-ti placa. Si asa ....ca o mica descriere... Un baiat pe nume Yagamy Light gaseste acest Death Note si afla ca daca scrie numele unei persoane in el, respectivul/respectiva va muri in 40 de secunde din atac de cord. Si asa baiatul nostru isi imagineaza ca poate deveni Dumnezeu eliminand tot raul de pe pamant. Si incepe sa omoare criminalii si hotii. Dar politia se prinde ca ceva nu este in regula si il angajeaza pe detectivul L sa investigheze. Si asa incepe un joc de-a soarecele si pisica. Cine pe cine omoara primul. BAFTA LA VIZIONARE!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elisa512):

Subscriu! E un anime genial si nu e nici chiar lung, 37 de episoade.
De asemenea mai recomand "Naruto".

| DavidPines a răspuns:

Sunt foarte multe anime-uri tari. PaiPente are mare dreptate in legatura cu lista data.