| KingJulien a întrebat:

la scoala noi facem cu profesoara de romana o activitate (scoala altfel). trebuie sa fac un poster cu o recomandare a unei carti (suzanne collins cele trei vol the hunger games, sfidarea, revolta) eu am ales si vreau mai multe pareri (citate proprii sau a unor critici) despre primul volum mersi funda!

1 răspuns:
| LittleBugsBunny a răspuns:

In opinia mea primul volum este cel mai captivant dintre toate in primul volum este prezentat capitoliul si cele 12 districte poveste jocurilor foamei si situatia precara a districtului 12 precum si a eroinei Katniss Everdeen fortata sa isi intretina familia inca din copilarietot in primul volum se infiripa povestea de dragoste dintre Katniss si Gale dar si dintre Peeta si Gale ce sunt fortati sa mimeze o dragoste falsa pentru a induiosa sponsorii ce ii ajuta sa supravietuiasca in arena tot in volumul intai este prezentat si haymitch singurul tribut din districtul 12 care a castigat vreodata jocurile... de asemenea in primul volum este prezentat si designerul lui Katniss care va avea un rol decisiv in volumele viitoare si evolutia eroinei funda?