| FataCuDouaFete a întrebat:

nu m-am mai uitat de foarte mult timp la serialul Dill Bill Gayye de pe prima tv, puteti sa-mi povestiti va rog din serial, iar daca nu aveti prea mult timp spuneti-mi doar partile importante.Multumesc.dau funda si voturi pentru asta.va pup.

Răspuns Câştigător
| Danyelusha a răspuns:

Dupa ce Armaan s-a batut cu Abhi, a castigat Abhi pentru ca lui Arman ia distras Rhidima atentia. Armaan s-a certat un pic cu Rhidima, dar apoi s-au impacat. Abhi se certa intruna cu Nikki si cand vroia sa ii spuna ca o iubeste Armaan s-a bagat si i-a zis lui Nikki ca Abhi nu e potrivit pentru ea. Ea nu a vrut sa accepte asta si s-a dus sa se intalneasca cu Abhi pe ascuns si sa ii spuna ca il iubeste si armaan ia vazut si l-a impins pe abhi intr-o piscina. Atunchi abhi s-a enervat si a vrut sa se razbune. Sa stabilit data logodnei lui Armaan cu Ridhima, el era foarte fericit. A cucerit inimile tuturor, dar Ridhima s-a suparat spunand ca el este neserios si ca nu vrea sa se casatoreasca cu el (dar ea a zis asta la suparare si nu vorbea serios ). Ea s-a suparat pe el deoarece Abhi a vrut sa ia cel mai bun rezident sa il ajutte la un proiect cu un spital nou. Armaan era gelos si i-a cerut Rhidime sa nu lucreze cu el, si a plecat intr-un bar. Acolo era o fata de care s-a lovit. Ea l-a intrebat ce a patit iar el a spus ca s-a certat cu iubita lui. Ea a spus ca si ea a patit la fel dar are noroc ca e impreuna cu prietenii ei. Ea s-a dus la masa unde erau doi prieteni de-ai ei care voiau sa ii puna ceve in suc si Armaan a salvat-o. Ea ia multumit si l-a rugat sa danseze cu ea, si elo s-a dus. Tocmai atunci a venit Ridhima si l-a vazu ca dansa cu ea. Ea s-a suparat si a plecat si fata aceea a picat la el in brate. El a trebuit sa o duca acasa la el si atunci dimineata a mintit-o pe Rhidima ca nu e nimeni la el acasa. Fata aceea esr verisoara lui Shubankher si a venit la nunta lui cu dr Kirti. Aarman nu mai scapa de ea si Ridhima era geloasa. Arman vroia sa ii deie fetei aceleia inelul ei care si l-a uitat la el cand a dormit acolo. Si Rhidima ia prins si el iarasi a intors situatia in favoarea lui si a mintit-o pe Rhidima. La nunta lui Kirti, Rhidima si-a da seama de adevar si s-a certat cu Armaan spuna-du ca pentru el totul e o gluma. Asa s-au certat ei de fapt. Arman era suparat ca Ridhima nu mai vroia sa se marite cu el si si-a facut bagajele si a plecat cu masina si a facut un accident in care s-a lovit la cap. Ridhima il toto cauta si nu il gasea si a inceput sa planga si sa spuna ca vrea sa se casatoreasca cu el. El s-a intars si si-a pierdut 2 ani din memorie pentru ca s-a lovit la cap si nu-si mai amintea nimic. La fel xca la inceput, el se tot certa cu ea, dar Rhidima nu ii putea spune adevarul deoarece ar fi putut sa se agraveze starea lui. Intr-un final, ea i-a spus adevarul si lui nu ii venea sa creada. Armaan trebuia sa dea un examen din tot ce a facut in ultimi 2 ani ca sa poata sa isi continue cariera. Ridhima l-a ajutat sa invete, el indragostindu-se din nou de ea. Inainte sa intre in examen, i-a dat lui Ridima testul care i l-a dat ea sa il rezolve. Ea a crezut ca el a gresit examenul si s-a dus si a schimbat lucrarile. Dr. Sushank a prins-o si i-a dat o palma si i-a zis sa plece de la el. Arman a trecut examenul si ia multumit lui Ridhima aceasta spunandu-i ca pleaca pentru ca nu vrea sa il mai vada. Dar ea l-a mintit deoarece nu voia sa ii spuna ce sacrificiu a facut ea pentru el. Arman voia sa ii spuna ca o iubeste dar ea l-a mintit ca ea nu il mai iubeste. Atunci i-a dat bratara de la el inapoi si el s-a suparat. Ea a plecat la aeroport. Intre timp Aarman a aflat ce a facut ea pentru el, si a trimis pe angeli si pe atul sa o rapeasca pe Rhidhima in timp ce el s-a dus la tatal ei sa il convinga sa o lase sa ramana. El a acceptat si ei au fost din nou impreuna chiar daca el nu-si amintea cum s-au cunoscut. Nikki era impreuna cu Abhi, dupa ce au fost le nunta unui prieten de al ei si ea a recunoscut ca il iubeste la fel si el, dupa ce a salvat-o de niste huligani. El i-a spus ei ca este casatorit dar nu sta impreuna cu sotia sa deoarece ea ia stricat toata viata. Ea s-a certat cu el pentru ca nu i-a spus, dar apoi s-au impacat Abhi cerand divortul de la sotia lui, Jiah care nu voia sa divorteze. Arman a cerut-o pe Ridhima de sotie. In spital au intrat niste oameni cu arme care au luat-o ostatica pe Ridhimna. Armaan s-a dus sa o salveze si cand a stat de vorba cu infractorii ei le-au spus ca ei au venit dupa fata unui om din partit, ea era sotia unuia dintre cei cu pistoale. Omul din partid era rau si nu voia sa isi deie fata baiatului. Cand Armaan si Ridhima au vazut ca cei doi se iubesc nu au vrut sa iasa din camera decat impreuna cu ei. Atunci politicianul a pus politia sa ii impuste pe toti in afara de fata lui, dar si ea a murit. Armaan era sa fie impuscat dar s-a bagat Ridhima in fata lui si a fost impuscata in spate si a cazut peste Armaan care s-a lovit cu capul de o masa. Amandoi incercau sa se prinda de mana in ultimele clipe. Acum toata lumea crede a ei sunt morti, dar de fapt nu sunt, se vor intoarce in curand.
Apoi a urmat o noua serie de rezidenti: Tamana( care este fiica omului de serviciu de la spital, Umar, el i-a cerut ei sa nu spuna nimanui ca este fata lui ca sa nu se faca de rusine) ea este o fata buna si silitoare. Mai este si Sid ( verisorul lui Abhi) care este dezordonat si se da smecher), Yuvi( care este serios si vrea sa se razbune pe dr. Sushank pentru ce i s-a intamplat lui Arman \, dar nimeni nu stie asta), Naina care este o fata moderna si um pic fitoasa si Pj care este un baiat prostut si glumet. Atul repeta rezidentiatul deoarece nu a putut sa se prezintee la examen din cauza ca a fost impuscat in umar in urma incudentului de la spital. Nikita este medic cordonator si in curand o sa ii ia locul lui kirti deoarece este insarcinata. A si Anjeli, Muskan si Rahul nu au mai aparut. Rahul a plecat in america deoarece nu poate sa aiba copii si nu voia sa ii distruga viata lui Muscan, asta s-a intamplat inaintea incidentului. Acum urmeaza sa vedem noi rezidenti. Si sotia lui Abhi s-a intors si vrea nu il lase sa se casatoreasca cu Nikki si este obligat sa steie cu ea deoarece este bolnava si nu poate sa o lase in acel hal. Cam atat.
Sper ca ti-am povestit bine si ca am fost de ajutorwinking

| FataCuDouaFete explică (pentru Danyelusha):

Multumesc mult de tot pentru ajutor.te pup dulce.

| Danyelusha a răspuns (pentru FataCuDouaFete):

Cu placere :*

5 răspunsuri:
| Danyelusha a răspuns:

Si eu sunt fana dill mill gayye, dar nu stiu ce parti ai pierdut din film, adica ce ai vrea sa iti povestesc? Daca vreisa vorbim mai multda-mi id-ul tauwinking

| Danyelusha a răspuns (pentru Danyelusha):

Sau spune-mi de unde vrei sa iti povestesc filmulwinking

| lilicutza0009 a răspuns:

Yuvi nu vrea sa se razbune pe shashank pentru ce i s a intamplat lui armaan ci pentru ca in urma unei oferatii a fratelui sau(fratele lui yuvi)realizata de shashank fratele lui yuvi a ramas paralizat...ps.armaan revine in dmg in ep 556 iar riddhima in ep 507 kiss