| simina96 a întrebat:

Pentru cei care a-ti vazut filmul Elysium, cum vi s-a parut?
L-ati recomanda sau nu?

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

E un film decent...dar aveam asteptari mai mari.

| Leocerba a răspuns:

A cata oara m-a dezamagit un film? Poate a mia oara!
De data asta mi-am facut iluzii inca de cand am citit ca joaca Jodie Foster( desi mai calcase ea pe bec si alta data) si mai ales cand am vazut ca tipul care a facut District 9 recidiveaza(m-am distrat oarecum la District 9).
Am sperat sa se joace mai dur cu socialul si sa faca din SF un pretext dar au inceput doar ideea si le-a placut mai tare sa se joace cu masinutele. Tipic.
Finalul e asa de patetic, parca s-ar fi plictisit insusi regizorul de film si a zis" Baieti, tragem o dubla cum-necum si ne caram acasa, de preferat ar fi sa-i atingem sentimental, c-asa sunt toate sfarsiturile iar noi suntem inca artisti".
Scena care are potential se petrece in prima parte, e acolo unde Matt Damon intarzie la serviciu si trebuie sa se justifice in fata unei masini, sa-i vorbeasca extrem de politicos desi masina are un chip de fraier falit, acolo-i umilita rasa umana de propriile ei nascociri, acolo-i tensiunea ce ne apasa viitorul, si umorul, in cele 2 minute maxim.
La cat e de previzibil, nu m-as mira sa-l vedem nominalizat la vreun premiu americanesc?

| RoyDupuis a răspuns:

Da. Il recomand!

| taken a răspuns:

Nota de pe imdb il recomanda (7, 1):
http://www.imdb.com/title/tt1535108/
Nu l-am vazut ca la mine in oras nu mai este cinematograf, au facut club, astept sa apara o varianta DVD Rip(probabil peste vreo 3 luni).
Cred ca este bun.

| Bianca306 a răspuns:

Da este bun filmul doar ca inca nu este hd cu o calitate mai buna doar filmat cu telefonul (piraterie)
filmu este dupa district 9 daca l-ai vazut