| maria98 a întrebat:

Pentru cei care se uita la Naruto, care tehnica credeti ca e mai puternica: Chidori sau Rasegnan? Fundooooooooi

Răspuns Câştigător
| XxAlexualxX a răspuns:

Sall stiu eu rasenganul este mai puternic si are si are mai multe avantaje pentru ca la chidori ramane mana blocata si ia cv pan o scoate! funda?

6 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Rasengan si chidori sunt tehnici similare si creeaza cam aceleasi pagube. singura diferenta ar fi ca chidori e facut din lightning chakra, iar rasengan e facut din chakra pura.

| Seby80 a răspuns:

Viitorul rasengan...

| Voluntar a răspuns:

Dupa parerea mea, Rasegnan.
Eu nu ma uit, fratele meu se uita.
L-am intrebat pe el...rolling on the floor

| bortanradu a răspuns:

Eu spun ca Rasengan e mai puternic. Cele doua tehnici sunt foarte asemanatoare dar si foarte diferite.Chidori face o gaura mica dar in ea a fost concentrata multa putere.Rasengan face o gaura mare cu 3/4 (dupa parerea mea) din puterea unui Chidori. Daca nu lovesti o zon a vitala cu Chidori nu sunt multe sanse ca tinta sa moara, dar Rasengan cu putere maxima cum face loveste pe o suprafata mai mare o sa afectezi mai multe zone.

| bortanradu a răspuns:

Ca sa simplific Chidori e ca o sabie (Raikiri inseamna Lama-Fulgerului) si Rasengan e ca un ciocan.

| VlaxDDDDDD a răspuns:

Pai intr-un episod nu mai stiu cine a spus ca rasenganul bate chidori pentru ca rasengan e de vant si cidori e de fulger si cica vantul bate fulgerul...