| AkaDoritosFox a întrebat:

Buna seara, a vazut cineva filmul El hoyo?
Si daca l-a vazut, imi poate spune care este finalul filmului?
Sincera sa fiu nu prea l-am inteles.
Dau funda

Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

Regizorul încearcă sa arate o perspectiva a minții colective in care situațiile de grea încercare pentru fiecare dintre noi, la un moment dat ne va declansa empatia din noi!
Din păcate în filmul asta nu se intampla asa. Asta ne arată ca omul trebuie supus cu forța la o educație chiar empatie de către cel mai puternic individ. Cred ca se bazează pe legea lui Darwin cumva,.Cei care au creat pușcăria pe verticala nu au realizat ca se poate crea vreo relație interumana la care va da naștere unui copil! După cum spunea și fosta recrutoare,-Nu exsista in put oameni sub 16 ani și administrația pușcăriei o știe! Dar sau înșelat, mesajul către administrație sa poata desfiinta programul era chiar copilul găsit la ultimul nivel! (Un film care cred ca o sa devina realitate cat de curand)

2 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Personajul principal-Goreng este un om simplu care de bună voie sa băgat la pușcărie sa scape de fumat! Desi administratia a dat fiecarui detinut sa isi aleaga un obiect, nu conteaza ce, el isi alege o carte- Don Quijote de la Mancha de Cervates.Asta ne arata lupta lui pentru dreptate.
Ai observat ce si-au luat altii?, sabie, pistol, bani, etc
Mie personal imi place remarca lu femeia care la intemnitat.-Cine dracu isi ia o carte in puscaria asta?

| AkaDoritosFox explică (pentru mudokins78):

Multumesc mult!
M-ai lamurit si pe mine cu filmul asta, cred ca o sa-l vizionez inca o data