| CurcubeuAlbNegru a întrebat:

TPU! Nu am inteles finalul filmului A walk to remember. Imi poate explica si mie cineva care a vazut filmul asta? Cat mai multe raspunsuri va rog.

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Nu a putut sa o vindece. Si da, s-au casatorit, erau in ultimul an de liceu, aveai peste 18, iar ei voiau sa "eternizeze" iubirea asta prin casatoria lor, chiar daca ea moare si voia sa ii faca o vara de neuitat, cum ar fi sa moara fericita, implinita, sa stie ca intr-o viata scurta a avut parte de tot ce trebuia, de asta s-au casatorit.

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Ce nu intelegi?
Fata i-a zis tipului sa nu se indragosteasca de ea pentru ca stia ca moare, ea avand cancer. El nu a putut sa o paraseasca si au trait impreuna ultimele luni din viata ei, de asta se zice " o iubire de neuitat" si a fost alaturi de ea pana cand a murit, iar apoi dupa multi ani, el a devenit un baiat serios, nu un huligan cum era pana sa o cunoasca pe tipa si s-a dus sa il viziteze pe tatal fetei cu care ajunsese sa se inteleaga destul de bine chiar daca ea murisehappy

| CurcubeuAlbNegru explică (pentru whatevernvm):

De fapt, eu n-am inteles altceva. laughing Parca tatal baiatului a vindecat-o pe fata de cancer ( era cardiolog ). Atunci de ce a mai murit? Si ei chiar s-au casatorit sau asta a fost doar o inchipuire ( pentru ca n-avea sens sa se casatoreasca cu cineva care va muri, plus ca ei erau inca la liceu ). Astea-s nelamuririle mele. big grin

| whatevernvm a răspuns (pentru CurcubeuAlbNegru):

Nu a putut sa o vindece. Si da, s-au casatorit, erau in ultimul an de liceu, aveai peste 18, iar ei voiau sa "eternizeze" iubirea asta prin casatoria lor, chiar daca ea moare si voia sa ii faca o vara de neuitat, cum ar fi sa moara fericita, implinita, sa stie ca intr-o viata scurta a avut parte de tot ce trebuia, de asta s-au casatorit.