| DouaPuncteD a întrebat:

Mi-as dori cateva documentare/filme psihologice in care este vorbit despre viata. Filme de incurajare, de motivare, de transmitere a emotiilor.

Răspuns Câştigător
| spiridus25 a răspuns:

Starea de spirit – Psihologia controlului
Efectul umbrei
Creierul – Totul e în mintea noastră
https://www.resurse-psihologie.ro/categorie/documentare-psihologie

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

The Pianist (2002);
Black Swan (2010);
Seven Pounds (2008);
The Ides of March (2011).

| ParadiseCaroline a răspuns:

Buna! Poate ti se va părea haioasa propunerea dar iti sugerez sa vezi Ion blestemul pământului.E unul dintre putinele filme romanesti pe mine cel putin m-a cucerit. Daca vrei o varianta din cinematografia americana vizioneaza Pe aripile vântului.

| oncealwaysforever a răspuns:

Hei.
If I stay- psihologic, dragoste, prietenie
Viata lui Pi- psihologic