| Magnifico a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu numele unui film pe care l-ati vazut si voi poate.Este vorba despre o comedie dar nu ma tin minte cum se numeste. Poate daca il descriu isi aminteste cineva numele.Cum spuneam, este o comedie.Mai tin minte cateva secvente:Este vorba despre un bunic care ii lasa nepotului sau ca mostenire o zona cu o cabana aflata undeva in Alaska (zona pe care el nu o cunostea) dar ii pune o conditie si anume sa castige o cursa cu caini la sanie ce avea loc odata la ceva timp si in care el si familia sa concura cu o alta familie, ce avea ca mostenitoare o fata. Cei doi ajung sa se cunoasca intr-o alta imprejuare decat cea a cursei (nepotul si acea fata) si mai tarziu afla de fapt cine este celalalt asa ca ajung sa se urasca ca si familiile lor intre care era o concurenta mare si o ura mare.Mai stiu cateva secvente de inaintea cursei:Tanarul nu avea cu ce concura asa ca si-a cumparat o sanie si niste caini, dar acestia sunt furati si cabana in care erau tinuti este inciendiata de catre cineva ce nu dorea ca acel tanar sa participe. Bunicul acestui tanar lasase o harta pentru o comoara, harta ce il interesa si pe cel care ii tot punea piedica baiatului.In cele din urma incepe cursa.Participa atat tanarul cat si fata din familia rivala. Ajung sa se indragosteasca (in timpul cursei el impreuna cu ea gasesc comoara care le este luata de catre cel ce il tot oprea pe tanar). O recupereaza si castiga cursa tanarul. Ia premiul de 30 mii sau 40 mii nu mai stiu exact ce era pus in joc. Tin minte ca comedia se incheie cu tanarul ce avea trofeul in mana cazand intr-un canal.Stiu ca am vorbit cam mult. Dar am nevoie de numele acestui film deoarece dorest sa il scot si nu pot. Dau FUNDA + VOT celui care ma poate ajuta. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| eucumine010 a răspuns:

Kevin of the North - http://www.imdb.com/title/tt0251174/
A Dog Race in Alaska - http://www.imdb.com/title/tt0155676/
Cred ca e primul.

| Magnifico explică (pentru eucumine010):

Da Kevin of the North este.Multumeschappy

5 răspunsuri:
| AleDia a răspuns:

Snow Dogs sau Kevin in Alaska?

| ganjafarmer1911 a răspuns:

Hei el magnifico filmul se numeste Snow Dogs (2002)
99 min - Adventure | Comedy | Family - 18 January 2002 (USA)
4.9 Your rating: -/10 Ratings: 4.9/10 from 9, 860 users Metascore: 29/100
Reviews: 100 user | 66 critic | 26 from Metacritic.com
When a Miami dentist inherits a team of sled dogs, he's got to learn the trade or lose his pack to a crusty mountain man.

Director: Brian Levant
Writers: Jim Kouf (screenplay), Tommy Swerdlow (screenplay), and 4 more credits »
Stars: Cuba Gooding Jr., James Coburn and Sisqó
Watch Trailer Watchlist Check In

| MoRtal190 a răspuns:

Sweet! I've just received my free minecraft giftcode!

>> minecraftcodes.info