| Vyktorica a întrebat:

Stiti cateva anime ......cum e de exemplu Date a live sau Code geass?

Funda!

5 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Hey!
Pentru "Date a Live":
- The World God Only Knows (3 sez)
- Amagami SS (2 sez)
- Infinite Stratos (sez 2 ongoing)
- Oreshura

Pentru "Code Geass":
- Guilty Crown
- Mobile Suit Gundam 00 (2 sez)
- Mobile Suit Gundam Seed (2 sez)
- Eureka Seven (2 sez)

Vizionare placuta!

| Vyktorica explică (pentru ryuu):

Sunt cu actiune si fantasy?

| ryuu a răspuns (pentru Vyktorica):

Nici un anime nu are genul fantasy (nici cele mentionate de tine)
In afara de "Amagami SS" si "Oreshura" (school, romance, harem ) restul au actiune.
Cat despre "The World God Only Knows", sez 3 are putina actiune, dar se aproprie cel mai mult de anime-ul "Date a Live". Referindu-ma, pentru a salva o situatie (protagonistul) trebuie sa se intalneasca cu o fata si folosesc aceleasi metode pentru intalnie, si anume, cunostintele in VN Dating Sim.

| tgiabberriieul a răspuns:

Full Metal Alchemist;
Death Note;
Sword Art Online;
One Piece;
Bleach;
Naruto;
Kenichi.

| ornitoringfsa a răspuns:

Nu stiu cum sunt cele zise de tine dar uitate la Naruto, e genial