| 99NYC a întrebat:

Stiti vreun documentar despre fumatul si efectele sale (ceva agresiv daca se poate big grin)? Prietena fumeaza mult si i-am propus sa ne uitam la un documentar despre fumat, in incercarea da a-i arata pe cat posibil cat de daunatoare sunt tigarile; caut orice, numai sa o fac sa lase pe cat posibil tigarile. Orice link, idee, este bine venita. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| MJo a răspuns:

Îmi amintesc bine cum am incercat și eu asta, cu ani în urmă. In cazul meu era cel mai bun prieten. L-am documentat, l-am detestat, l-am rugat să renunțe, dar fără rezultat. Cam atât de mult detestam fumătorii și urmările fumatului. Ghici ce?! Astăzi sunt fumător. Cel mai documentat fumător, dar fără rost. Cu toții suntem conștienți de riscurile la care ne expunem, dar nu ne pasă prea mult, pentru că ne place.
Cum poți să renunți la un viciu? Îl înlocuiești cu altul: unul care sa nu fie nociv. Eu am reușit să renunț atunci când m-am îndrăgostit de cineva. Ea era noul meu "viciu". Poate prinde și ea drag de tine laughing Glumescwinking
Uite încă un pont: fumează cu ea. Puțin, dar în mod egal. Încet, încet, pretinde că te-ai lăsat prins în capcană și că ai devenit dependent. Apoi, trebuie să pari foarte deranjat de situație și să îi propui că vrei să renunțați împreună. Știu că sună absurd, dar nu'i o misiune ușoară. Necesită sacrificii. Succes!

| 99NYC explică (pentru MJo):

Fiind fumator in urma cu multi ani am facut-o si pe asta. S-a speriat unpic cand m-a vazut ca fac asta dar nu am avut rezultate prea bune, fiind ca nu am presat-o prea tare, vreau ca ea sa se lase, nu sa ii impun eu. Mersi totusi pentru pontwinking

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cel mai bun documentar o iei de mana si mergeti la sectia de cancer pulmonar a spitalului vostru judetean...o sa vezi oameni care respira cu tub de oxigen, cred ca e cel mai bun documentar horror.

| supadeceapa a răspuns (pentru Simpatic):

Bunicul meu a murit de cancer pulmonar și n-a pus gura pe țigară în viața lui laughing.

| Simpatic a răspuns (pentru supadeceapa):

Te cam bagi in seama aiurea copil rasfatat si care-i problema inseamna ca ar trebui sa se fumeze sau cum?

| supadeceapa a răspuns (pentru Simpatic):

E interzisă interacțiunea pe site și nu știam eu? Ar trebui să facă ce vrea ea.

| Simpatic a răspuns (pentru supadeceapa):

winking

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Tu crezi că e retardată și nu știe la ce se expune? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cand te pupi cu ea, nu-i pute gura a scrumiera? ca sa nu mai zic ce gust are, ca am avut si eu o prietena care fuma happy
de ce nu-i spui? bai, mie nu-mi place cand te pup, ca-mi intoarce stomacu pe dos. daca vrei sa mai fim impreuna, macar cand ne intalnim, cu 2 ore inainte, nu mai fumezi nici o tigara si te speli si pe dinti, 2 ore inainte si 2 dupa.
Si aia e, daca vrea bine, daca nu, sa fie sanatoasa, ca femei sunt, ratie 3 la 1laughing)
Nu o poti face sa se lase asa, cu un link cu nu stiu ce.
Si eu fumez si nu sunt mandru de asta.
Dar m-am lasat 3 luni odata, si e lucru mare, ca fumez de 20 de ani cred daca nu si mai mult, si sti cum?
Nu ma mai suportam, cum miroseam, si intr-o seara le-am aruncat pe toate la gunoi, si nici nu le-am dus lipsa astea 3 luni.
Si m-as fi putut lasa, dar a intervenit un **** de problema, si cineva m-a provocat.
Daca nu eram slab, cred ca nu mai fumam nici pana in ziua de azi.
Daca esti baiat bun, si ea nu se poate lipsi de tine, si te iubeste, e usor. Trebuie doar sa stii cum sa pui problema. Daca nu asta e, sunt 3 femei pe un barbat, deci poti sa gasesti pe altcineva usor happy