| Alexskvr a întrebat:

Am o prietena care fumeaza.
Ea vrea sa se lase, dar spune ca are probleme. Si ca fumatul o relaxeza deoarece ea este stresata. Este adevarat ca fumatul te relaxeaza?
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| XxEddyXx31 a răspuns:

Nu cred ca este adevarat, specialistii spun ca tipica scuza pe care o baga adolescentii care fumeaza este un simplu mit, cel mai probabil fumeaza pentru ca a vazut la prietenii ei si vrea si ea sa se dea mare si sa nu fie unica care nu fumeaza de acolo.
Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Este, și eu fumez ocazional ori la un party ori tot așa, când am o supărare și chiar ajută

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Relaxează prin faptul că execuți o activitate obișnuită, care îți este familiară și pe care ai asociat-o cu relaxarea. Dar nu acționează asupra cauzei așa că nu rezolvă. Iar otrava e otravă și își face efectul distructiv.