| JamesWatson a întrebat:

Bună!
Știu că gusurile nu se discută si că fiecare e diferit și ii place altceva.
Dar dacă tot e izolarea asta.
Puteti sa imi recomandați un film bun?
Unul pe care l-ați putea vedea de 10 ori fără să vă plictisiti.

18 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nasul, Alien, Dune. Pe astea le-am vazut cred ca de 10 ori laughing)

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"... de 10 ori fără să vă plictisiti".

Comediile cu Mr Bean.winking

Pentru peisajele superbe as revedea: Vertige (2009), Jungle (2017), Everest, Jungle (2017), A Lonely Place to Die (2011), The Ritual (2017), Nordwand (2008)
Filme bune sunt o multime, dar NU le-as revedea de zece ori, cel mult de două ori.
Virgin Territory (2007), Bad Samaritan (2018),, Havana Darkness (2019), Overlord (2018), Beul la in deu (2011), Polar: Viforul morții (2019)...

| Sn4k3 a răspuns:

Edge of Tomorrow l-am vazut recent si a fost foarte bun.
Altele:
The Grey
Mad Max: Fury Road
Sleepy Hollow
Wolf Creek 1, 2
John Wick 1, 2
300 1,2
The Rundown
Wrong Turn

| StrongHeart a răspuns:

Serial,breaking bad daca nu l-ai vazut

| JamesWatson explică (pentru StrongHeart):

Am văzut toate cele 5 sezoane. Super tare serialul! Multumesc de recomandare.

| StrongHeart a răspuns (pentru JamesWatson):

Si eu l-am vazut de 2 sau 3 ori cap coada,deci am testat chestia cu. daca il poti reviziona fara sa te plictisesti,de asta l-am recomandat,ca filme iti recomand Clockwork Orange,flying over the cuckos nest,Eyes wide shut,seriile Harry Potter(asta e mai de copii), The Matrix(sincer matrix chiar merita revazut, mereu descoperi ceva nou sau il vezi dintr-o perspectiva diferita), God for a day, How high, 8 mile, yes man, RV..ar fi multe dar nu am o memorie deosebita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate filmul Predestination. De 10 ori e cam mult dar iti trebuie vreo 3-4 ori pentru a intelege cat de cat filmul. Ma gandesc in general la filme care te fac sa gandesti, ca un puzzle de rezolvat. Sa zici ce doamne am vazut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Escape room, get out, Mother!

| gigite a răspuns:

1. identitatea lui Bourne; 2. ultimatumul lui bourne; 3. suprematia lui Bourne; 4. CONTAGION, ATAC PERICULOS (2011)...

| morfeo a răspuns:

Interstellar CLAR

| DuckDodgers0 a răspuns:

Am vazut aseara un film, in romana era tradus Dușmănia, mi s-a parut interesant

| AlexAL275 a răspuns:

A Cure For Wellness, Miss Sloane (un film foarte bun)
Seriale: True Blood( un serial foarte bun), Strike Back/Riposta( acțiune, foarte bun ), Spencer/All American(este inspirat și viața unei vedete NFL, nu e documentar, e foarte bun), A Discovery Of Witches, Vanity Fair, C.B Strike( un detectiv veteran și cu asistenta lui încearcă să dezlege anumite crime, foarte bun ), Brittania( are legătură cu cucerirea Brittaniei de către romani, nu e documentar, e foarte bun), SCREAM (2015) (horror, dramă, crimă, tot ce ți-ai putea dori, e foarte bun).

| JamesWatson explică:

Mulțumesc tuturor pentru că v-ați luat din timpul vostru pentru am răspunde?

| Littledoctor26 a răspuns:

Buna! Cel mai frumos film pe care l-am vazut in viata mea este "Miracol in celula 7". E minunat! happy Este vorba despre un tata cu dizabilitati psihice care este acuzat de crima pe nedrept, batut, chinuit. Are o fetita minunata de crescut, ramasa orfana de mama, iar el este condamnat la pedeapsa cu moartea, dar pana la urma, o minune sa intampla. Trebuie neaparat sa-l vezi! happy

| Alexandraaa197272 a răspuns:

Nerve, After

| Alexandraaa197272 a răspuns:

All the bright places

| mihamihd a răspuns:

Gone Girl!

| Andrewsss a răspuns:

Chronicles sau Upgrade, recomand cu încredere. :d