| Radu_Alexx_2000 a întrebat:

Bună, îmi puteți da niste sfaturi ce aș putea discuta cu o fata ca sa vad daca-i place de mine? Ea e din alt oras si am începe facultatea in acelasi oras si ne-am vedea pentru prima dată dar nu stiu cum ar trebui sa abordez situația si sa vb atât pe messenger cat si atunci cand ma voi vedea cu ea.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cel mai greșit lucru este să te complici și să cauți să pregătești un discurs sau ceva special.
Dacă ar fi băiat și nu fată, ai mai avea aceleași probleme și emoții?
Orice interacțiune umană este o construcție. De ce ai vorbi cu ea?
Ca să construiești o relație. Ea de ce ar vorbi cu tine? Din acelaș motiv. Nu poți avea o convorbire simplă fără să te gândești ce ai discuta, din timp?

| Fata1234 a răspuns:

Ok, sa lămurim nu poți. Face pe cineva sa te placa, asa. Prin 2 mesaje. Eu îți zic sa vorbești mult cu ea sa jucați niște jocuri. De spus secrete., va să fiți apropiați, după în real o sa va vedeți fă-i un gest drăguț de ex. Cumpărai un ursuleț și niște flori sigur nu o sa te refuze. Ca va tine la tine. Mult. Succes?

| Radu_Alexx_2000 explică (pentru Fata1234):

Da dar ea mi-a zis ca e timidă rușinoasă și de multe ori răspunde sec sau scurt si la obiect