| GBoghian a întrebat:

Bună TPU,
Acum 3 ani, era pe acasă tv un serial American cu niște adolescenti care au fost răpiți și duși într-o școală speciala sau ceva de genul asta, nu erau niște adolescenti oare care, și ei încercau sa scape de acolo, dacă nu ma înșel erau 4 care încercau sa scape, și ei descoperă ca acea școală era izolata de restul locului cu un zid imens. Nu mai țin minte cum se numea știi ca îl dădea lunea, sau ceva de genul, are cineva idee cum se numește?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nici acasă tv nu se mai numeste asa, acum se numeste Pro 2

| GBoghian explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu contează asta, pe mine ma interesează serialul. Dacă ai vreo idee

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu pot să te ajut, doar dacă-mi dai informații certe.
Din descrierea ta, ceva nu se leagă... Un mic detaliu (care face diferența) e greșit. Ori serialul nu era american (cred că știi că pe postul Acasă TV se transmiteau doar telenovele argentiniene, braziliene, turcești, românești, dar n-am văzut niciodată să fie și producții americane, când ne referim la postul "Acasă/Pro2).
Ori a fost transmis pe un alt canal TV (ex Pro Cinema), ori nu l-ai vizionat în urmă cu trei ani.

Acum, că tot a venit vorba, eu am răsfoit câteva reviste cu programul TV din anul 2015 (deci, în urmă cu trei ani), dar absolut nimic nu mi-a atras atenția. Nu a existat niciun serial american... Chiar l-ai văzut în 2015? Esti sigur că actorii vorbeau în limba engleză? Se transmitea doar o dată pe săptămână? La ce oră?