| TheJokkerYou a întrebat:

Am multe filme descarcate si nu stiu cum sa bag subtitrari. Am VLC media, DivxLand Media.Ei bine, cu DivxLand Media am incercat ceva, cand dau sa bag subtitrare la un film imi apare subtitrare in engleza. Ce fac sa pot baga subtitrare in romana. Dau funda. ajutorr

2 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Ok, deci ai filmul. Apoi du-te pe google si cauta subtitrare la filmul respectiv, ex : '' RAMBO II subtitrare romana ''. Cel mai mare site de subtitrari din Romania este '' Regielive. ro ''
Si cand ai gasit pe site subtitrare, apesi pe download si se descarca. Dupa o dezarhivezi. Apoi deschizi filmul cu VLC si pur si simplu dai click pe subtitrare si o tragi si ii dai drumul in film thinking

SAU :
- video
- subtitles track
- open file

| Pakira a răspuns:

Subtitrarile le dowloadezi de pe net
le redenumesti dupa cum e filmul (ala.avi) si la sfarsit le scrii.srt
apoi le iei cu click-u si le pui in film