| LawwraD a întrebat:

Am si eu o problema in dragoste. Acum 2 zile, o prietena de-a mea, ma rog "prietena" a fost in excursie cu iubitul la Constanta cu scoala. Eu n-am putut sa merg deoarece aveam mediatii. "Prietena" mea m-a mintit ca iubitul meu se dadea la ea si de fapt era invers. Eu am crezut-o pe ea si cand am iesit afara m-am sarutat cu el apoi eu il ezitam, nici nu-l bagam in seama. Si ne-am certat apoi ne-am despartit. Mi-am dat seama prea tarziu ca el spunea adevarul si ea mintea. Era invers, ea se dadea la el nu el la ea. Deci chiar am nevoie de un sfat. Vreu sa ma impac cu el pentru ca tin foarte mult la el si pe la lume auzeam ca ii pare rau ca ma iubeste daca stia ca ma comport asa si ca sunt atat de credula. Cand am auzit chestia asta jur ca am simtit ca mi-a cazut cerul in cap. Multumesc anticipat. Imi doresc enorm sa ma imbac cu el. Dau FUNDA la optiunea care ma ajuta sa ma impac cu el. Scuzati categoria big grin!

Răspuns Câştigător
| Alexa_1411 a răspuns:

Cred că simte că nu aveai pic de încredere în el. Ce e drept, încrederea se câştigă şi poate aveai şi tu motive să te îndoieşti de el. În orice caz pe viitor ascultă ambele variante şi ia o decizie apoi.
Fă-l să înţeleagă faptul că ai greşit şi regreţi, dar nu insista prea mult. Dacă devii cicălitoare îl poţi îndepărta şi mai mult. Dacă aveţi prieteni comuni vorbeşte cu ei, dar fii sinceră şi poate vor fi de partea ta. Aşa veţi face front comun şi l-aţi putea convinge mai uşor. Dacă simte ceva pentru tine nu va fi aşa greu să te ierte. Iar dacă nu, viaţa continuă şi drumul ăsta al iubirii e luuung. Aşa că mergi mai departe :*

15 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Vorbeste cu el si explica-i, sigur va intelege happy Bafta

| andreeadragutza22 a răspuns:

Stii tu chiar crezi ca unui baiat ii pare rau? am patit-o si eu vai imi spunea el mie ca se omoara ca mo iubit si lui nici nu-i pasa de viata mea sad macar dar eu zic sa ii zici in fata ca ai crezuto pe pritena ta si sa ii zici ca teo mintit si daca te iarta bine daca nu eu zic sa nu te prea complici dar sper sa ai mare incredere in el ca asa am patit-o si eu vai ca ii pare rau si nu stiu cum si el umbla cu alta si se distra si vai de mine eu zic sa i izici in fata ca iti pare rau si ca teo mintti si sa iiti ceri scuze daca el te iarta inseaman ca te iubeste daca zice nu stiu? poate? etc inseamna ca are pe aota ori nu mai are chef de tine. funda?

| abcdefgh a răspuns:

Buna! Incearca sa i explica ca a fost ceva ff neplacut pentru tine sa auzim ca lui ii plac de prietena ta (sau ma rog, se dadea la ea etc). Spune-i ca nu ai mai tinut cont de nimic cand ai auzit astea.App. eu cred (sper ca nu ma insel) ca si fostul tau prieten ar fi reactionat la fel daca era in locul tau.Zii ca ti pare extrem de rau si ca vrei sa te impaci cu el ca il iubesti fff multe... si alte dulcegarii! Iti vin tie si alte idei pe moment! Sper ca te am ajutat! Te pup dulcee! Succesc cu tipul!

| Anonime a răspuns:

Eu cred ca trebuia sa ai argumente concrete in a decide pe cine crezi! Oricum, eu una, nu as avea incredere in niciunul din ei.Cred ca cel mai bine ar fi sa discuti cu ei separat, apoi sa ii pui fata in fata sa le vezi reactiile ...etc.Sper ca ti-am fost de ajutor si iti doresc sa afli adevarul...sincer cred ca meriti asta, din moment ce il iubesti atat! Multa bafta!

| DanyXhell a răspuns:

Pai eu zic sa ii spui ca prima data ai fost o naiva care a crezuto pe prietena ei care, de fapt incerca sa va desparta. Spune-i ca nu ai vrut deloc sa se intample asta si ca iti pare rau, ca vrei sa te impaci din nou sa fie totul ca la inceput si sa nu mai credeti toate negativitatile care va vin despre voi 2.Eu zic sa ii spui cam asa prietenului tau, si cred ca va ve-ti impaca :p.

Răspuns utilizator avertizat
| broker69 a răspuns:

Pai explica tot adevarul.daca te iubeste cu adevarat va vrea sa asculte ce ai de spus si te va ierta, daca nu itit sunt utile sfaturile mele intraba specialisti din revista popcorn, bravo sau bravo girl. sper ca te-am ajutat. pupici de la constanta!

| Rux_4388 a răspuns:

Pai uite incearca sa-i explici ce s-a intamplat si spune-i ca daca te iubeste si are incredere in tine va veti impaca...dar tu nu trebuie sa crezi ce spun alti deoarece o sa suferi tu nu ei.,, prietena'' ta a vrut sa iti faca rau nu sa iti faca bine din cate vad eu este foarte geloasa pe voi doi de aceea a incercat sa va desparta si a reusit incearca sa nu mai crezi ce spun alti pana nu te convingi uh ca ii adevarat pune-i sa iti aduca dovezi sau poze daca spun ca este asa incearca sa vorbesti cu el si vezi ce iti spune sper sa va impacati :*:**:BAFTA...:X:X:

| Marian619 a răspuns:

Spune-i adevarul si roagal sa te ierte iar daca te refuza zi : A bine nu-i nik...ca sa nu pari disperata
Funda?

| ChrisIwal a răspuns:

Eu zic sa iti ceri scuze ca nu l-ai crezut si dupa aia totul o sa mearga de la sinewinking cu incetul incetul o sa va reveniti

| BeibiiQutz a răspuns:

POii spune-i ca iti pare rau da chiar il iubesti si si el ar fi facut la fel daca prietenul ei cel mai bun i-ar fi spus ca u te dai la el

| felix24 a răspuns:

Pai poti sa-i ceri scuze si sa-i spui ce simti pentru el si sa nuil mai eviti baieti sunt ei putin mai dificili dar depinde de firea lui daca vrea sa te mai iubeasca, baieti sunt de 2 categori iertatori si dificili rau de tot si daca il cunosti bine si sti ce fire are o sa mai ai o sansa, eu iti urez multa bafta si sper sa te impaci cu el... sper ca am folosit big grinbig grinbig grin

| krystalfox a răspuns:

Spune-i ca ai fost copilaroasa si ca ai gresit si poate te iarta. Spune-i si ca " prietena " ta te-a mintit. poate o sa va impacati! big grin

| krystalfox a răspuns:

Funda?

| balonas123 a răspuns:

Ii spui ca ea era cea mai buna prietena a ta si tu ai crezut-o pe ea crezand ca spune adevarul