| Florentina55 a întrebat:

Bună TPU! Am văzut acum mult timp un film indian vechi, dar nu știu cum se numește. Îmi amintesc că un bărbat se căsătorește cu o femeie la insistențele mamei lui, dar el stă mai mult plecat la o altă femeie și bea foarte mult. La un moment dat, mama lui moare, iar soția lui îl caută pentru a-l anunța. Mai este vorba în film și despre un alt cuplu căsătorit. Femeia crede că soțul ei o înșală cu o profesoară, iar profesoara aceea se va sinucide. Cam atât îmi aduc aminte din film. Vă rog, dacă mă poate ajuta cineva... Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Vezi pe aici, trebuie sa te joci tu cu cuvintele cheie din search bar.E ok, am gasit unele filme cu acest site, insa e nu ai noroc mereu. Daca stii anul sau vreunul din actori, ajuta enorm.

http://www.whatismymovie.com/......p?/results