| AleDia a întrebat:

Am vazut mai demult un film in care erau trimisi niste persoane cu un submarin sa cerceteze ceva. Cand au ajuns pe fundul mari, acolo aveau o sfera si daca intrai in sfera aia puteai sa ai vizuni reale (adica te raneau). Unul a intrat in acea sfera dar nu stia inca de puterea ei. Apoi a aparut o caracatita (nu mai stiu exact daca era caracatita, dar era cauzata de acel om) si ii atacau pe persoanele din submarin. Dupa ce si-au dat seama de peterea lor (dupa ce au intrat in acea sfera) au inceput sa iasa de sub apa (parca inainte sa iasa au activat o bomba si a explodat) si au scapat. La sfarsitul filmului erau acele persoane, s-au luat de mana si au spus ca nu ar trebui sa ajunga aceasta putere pe mana oamenirii si si-au dorit sa uite de tot. Intrebarea mea este cum se numea filmul? Va rog foarte mult.

3 răspunsuri:
| aladinbeci a răspuns:

Cred ca te referi la filmul Sphere(1998), in traducere romaneasca Sfera. Bafta!