| crissadeea a întrebat:

As dori sa imi recomandati niste seriale care sa se asemene cu Pretty Little Liars, Gossip Girl sau The Vampire Diaries. Multumesc! Funda :*:*:*

Răspuns Câştigător
| Аℓℓi a răspuns:

Buna!
Sunt cateva seriale care imi plac.happy

The Lying Game:
Serialul spune povestea Emmei, o tanara ce a crescut intr-o casa de copii, si care munceste non-stop, fara a avea nici macar o pauza. Afla ca are o sora geamana ce arata exact la fel ca ea, pe nume Sutton, si care spre deosebire de ea, a fost adoptata de o familie bogata si pare a duce o viata ideala. Sutton o convinge pe Emma sa ii tina locul cateva zile, in timp ce ea porneste in cautarea mamei lor adevarate. Initial, Emma accepta incantata sa faca acest lucru pentru sora ei, insa in curand ea afla ca Sutton a disparut si ar putea avea probleme mari. Acum ramasa singura, nu stie ce sa faca, si mai ales daca trebuie sa isi dezvaluie adevarata identitate in fata parintilor adoptivi ai surorii sale pentru a putea afla unde a disparut aceasta si de ce au fost despartite la nastere.

Suburgatory:
George, un tată singur, vrea doar ce e mai bun pentru fiica lui de 16 ani, Tessa. Aşa ca atunci când găseşte o cutie de prezervative pe noptiera ei se mută din apartamentul lor din New York, într-o casă din suburbie. Dar tot ceea ce vede Tessa este oroarea teraselor prea coafate şi a mamelor mult prea plastice. Să trăieşti în suburbii poate fi un iad, dar de asemenea îi poate apropie pe Tessa şi pe George mai mult ca niciodată.

The secret life of the american teenager:
The Secret Life of the American Teenager este o dramă americană cu și despre adolescenți.
Primul sezon se concentrează asupra relațiilor dintre familiile și prietenii lui Amy, care anunță pe neașteptate că este însărcinată. Vestea sarcinii ei pune și mai multa presiune pe căsătoria părinților ei, care era deja instabilă, dar acest eveniment o aduce mai aproape de sora ei mai mică, Ashley, iubitul ei cel nou, Ben, tatăl copilului, Ricky, dar și de alți adolescenți de la Liceul Ulysses S. Grant.
Al doilea sezon, Amy descoperă că mama ei este însărcinată, și Ashley începe primul ei an ca boboc la Liceul Grant. În același timp familia și prietenii ei experimentează provocări ale propriilor relații. Pe măsură ce sezonul evoluează, Amy și Ricky se lupta care o sa ramana sa aiba grija de copil și desigur mai multă dramă se desfășoară în viețile lui Ben, Amy și Ricky.

Life unexpected:
Dupa ce traieste 15 ani la familii adoptive, Lux decide sa devina emancipata.Pentru asta are nevoie de aprobarea parintilor sai legali, asa ca pleaca in cautarea lor.Il cunoaste pe Nate "Baze" Bazile, un barbat care locuieste deasupra unui bar si care ii place sa petreaca noptile imbatandu-se cu prietenii sai in barul din cladirea tatalui sau - pentru care ii plateste chirie - si care ramane uimit atunci cand afla ca are o fata.Lux este foarte suprinsa cand Nate ii spune ca mama sa este Cate Cassidy,starul de la radio-ul local,impreuna cu logodnicul sau, Ryan Thomas. Cand judecatoarea le ofera lui Nate si Cate custodia temporara a fetei, ei accepta sa ii dea fetei familia care ea o merita, fara sa stie ca viata lor se va schimba radical cand vor incepe sa isi dea seama cat timp au pierdut cu fata lor, incercand acum sa recupereze timpul pierdut.

Switched at birth:
Linda Wells isi creste fiul Luke, singura dupa ce tatal acestuia, Darryl disparuse din viata ei. Dupa ceva timp, Darryl revine. Incearca sa-si recucereasca familia si mai ales incearca diferite metode pentru a face bani. Simtul sau, il iface sa descopera ca Luke nu este copilul sau si al Lindei. Ea accepta sa facatest de sange si se descopera ca Darryl a avut dreptate. Luke fusese schimbat cu alt copil, din greseala, dupa nastere, la maternitate. Din cercetari rezulta ca copilul lor, a fost schimbat cu cel al familiei Bartlow, cuplul Sarah si James. Darryl face scandal, face valva in presa, vrea sa dea in judecata maternitatea, vrea despagubiri de la spital, precum si copilul familiei Bartlow. Darryl lupta pentru propriile interese, dar va fi surprins de intorsatura care o iau lucrurile, si mai ales de persoanele implicate.

90210:
Versiunea contemporana a serialului-icon "Bevery Hills, 90210", noul "90210" contempla viata prin ochii lui Annie Wilson si ai fratelui ei, Dixon, a caror prima zi la liceul West Beverly Hills nu lasa umbra de indoiala ca nu se mai afla in Kansas. Pentru Annie si Dixon, greutatile intampinate ca nou-sositi in liceu sunt sporite de faptul ca tatal lor, Harry, este noul director al institutiei. Ei se integreaza in curand intr-o noua trupa de prieteni incluzandu-i pe Naomi, o tanara bogata si rasfatata, Ethan, starul echipei de lacrosse a liceului, Navid, un jurnalist aspirant care conduce echipa de stiristi ai scolii si Silver, o rebela care produce un blog scandalos, dar extrem de popular.

Sunt super serialele.:*.
Merita urmarite.
Funda?puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| myhaelutzza a răspuns:

The secret circle, Supernatural, Teen wolf, Hart of dixie, Californication.

| ℓαυяα a răspuns:

True blood, privileged

| MariaChrii a răspuns:

Gen vapire diares este true blood

| alexandra_8523 a răspuns:

Supernatural big grin e ff tare big grin, the secret circle ala e cell mai tare e super tare iti recomand sa te uiti la ala big grin.