| Manu9221 a întrebat:

caut si eu un film dar nu ii mai stiu titlul, era vorba de un baiat, un adolescent care era in gasca cu niste tocilari, faceau ceva proiect pentru o masina. iar el se indragosteste de cea mai populara fata din liceu ( asta era o majoreta si umbla cu un baschetbalist renumit ), in sfarsti... tipa aia intr-o seara iese cu prietenele ei in oras, cu masina lui maicasa si nu e atenta si loveste masina, iar aceasta merge la service-ul unde lucra baiatul ala part time. tipul ii propune o intelegere, sa ii repare masina ( din economiile lui pentru un motor la masina sa ) cu conditia sa fie prietena lui timp de o luna, aceasta accepta intr-un final sa fie cu el 1 saptamana iar de aici il face foarte popular pe baiat si pe final sunt ei pe o plaja si fata recunoaste ca a umblat cu el 1 saptamana doar pentru ca i-a platit coostul la masina. sper ca am dat destule detalii, incerc sa imi aduc aminte de titlu dar nu reusesc. sper sa ma ajutati voi, va multumesc :-)

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Filmul pe care-l cauți cred că este:Some Kind of Wonderful (1987)
http://www.imdb.com/title/tt0094006/
iar dacă n-ai văzut Endless Love (2014) să stii că este și acesta interesant.

3 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Seamănă într-un fel cu Endless Love (2014)
http://www.cinemagia.ro/filme/endless-love-589740/

| AlcatrazOne a răspuns:

Nu stiu filmul dar daca afli sa mi zici si mir ca pare interesant

| Manu9221 explică (pentru AlcatrazOne):

Buna, intr-un final mi-am adus aminte cum ii spune la film: "Love don't cost a thing" il recomand... l-am vazut de zeci de ori.