| Patyi a întrebat:

Ce film romanesc imi recomandati? FUNDA! big grin

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Filantropica, seria BD, toamna bobocilor, buletin de Bucuresti, casatorie cu repetitie

| aumih16 a răspuns:

Brigada diverse in actiune
brigada diverse in alerta
brigada diverse la munte si la mare
nea marin miliardar
pistruiatul
roscovanul
un comisar acuza
ultimul cartus
cu mainile curate
duelul
revansa
explozia
cuibul salamandrelor
totul pentru fotbal
am o idee
buletin de Bucuresti
alo aterizeaza strabunica
asta seara dansam in familie
grabeste-te incet
secretul lui bachus
secretul lui nemesis
toamna bobocilor
iarna bobocilor
primavara bobocilor
pentru patrie
portile albastre ale orasului
liceenii
liceenii rock n roll
liceenii in alerta
miss litoral
senatorul melcilor
astea mi se pare cele mai bune filme din anii 70 si cateva din anii 80 90 astea din anii 2000 nu sunt cine stie ce adica
filantropica
supravietuitorul
garcea si oltenii
ho ho ho 1
ho ho ho 2
sau astea din anii 2010 recente adica gen selfie eu cand vreau sa fluier fluier sau selfie 69 prostii daca si astea sunt filme bune sigur ma gandesc ca poate ai alte gusturi cand vine vorba de cele romanesti adica poate vrei mai noi dar sa stii ca astea noi nu sunt mare lucru de ele mai frumoase sunt astea vechi ca filme ca alea nu o sa mai existe in veci

| AlexCătălin21 a răspuns:

Te rog incearca Filarmonica, nu o sa regreti.

| AlexCătălin21 a răspuns (pentru AlexCătălin21):

Filantropica,greseala mea.

| JustMe47 a răspuns:

Un film cu Alina plugaru :)). Nooop, glumeam. Te poti uita la Hartia va fi albastra, Nea marin miliardar... etc. Uite-te aici http://www.cinemagia.ro/filme-romanesti/

| baifrate a răspuns:

Cum a zis si elex98 poti incerca filantropica un film foarte foarte bun...dar daca vrei o comedie poti incerca si Ursul in regia lui Dan Chisu.Foarte tare filmul, o sa iti placa happy

| SimaRobertLucian96 a răspuns:

Buna! Eu cand vreau sa fluier, fluier. Funda?

| LOVEUNICORNS a răspuns:

Hohoho 1 si 2, mamaia, etc.

| Yeko_Sabin_1992 a răspuns:

Pistruiatulwinking funda?happy

| mngxxx a răspuns:

Schimb valutar.

| NeiNs a răspuns:

Amintiri din Epoca de Aur - Tovarăşi, frumoasă e viaţa!

| wario2007 a răspuns:

Sau te poti uita la : "la bani, la cap, la oase" o comedie foarte faina din 2010 am ras cu lacrimi tongue