| Mirela67 a întrebat:

Bună,TPU! Cei care aveti Smart Tv, voi puteți vedea filme online pe televizor? Sau doar NetFlix..etc.

13 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Poti sa vezi filme de pe orice site la fel ca pe PC/Laptop. Nu iti pot zice cum ca o sa fie sters postul dar te prinzi tu. happy

| parfum11 a răspuns:

Buna. Te poți uita pe Netflix, HBO go, și alte aplicații de pe tv. Nu recomand alte metode.

| Sn4k3 a răspuns:

Da, intri pe browser si cauti filme online. Cel mai bine e sa umbli cu mouse-ul sa poti inchide reclamele mai usor.

| Țoglă a răspuns:

Da, dacă contectez calculatorul la el sau prin aplicațiile aprobate de producător (Netflix, yt, amazon etc).
Te mai poți uita la filme piratate prin navigator, dar sunt prea mulți viruși de luat.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Depinde de Smart-TV...
pe cele cu Android poti sa vezi orice oriunde ai o solutie de sharing
dar, de curand am vazut un LG OLED 4k care avea LG webOS, si care are niste avantaje cum ar fi:

LG e singurul producator de display-uri OLED 4k din lume, toti ceilalti ori cumpara de la ei si deci pretul e mai mare, ori fac fake la nume cum ar fi marele Samsung care da tepe cu tehnologia QLED... OLED/QLED seamna dar nu rasare, Qled nefiind DELOC OLED (adica are lampa in spate)

telecomanda este ultima rupere, mi s-a parut incredibil cum au reusit sa o faca pointer pe televizor si sa si mearga FOARTE BINE!

dar, are si dezavantaje, NU poti sa te uiti la filme din calculator via smart-tv prin windows sharing (atentie, nu am spus PE calculator, adica sa connectezi un hdmi, am spus din calculator) pentru ca nu am gasit nici o solutie de acces la windows sharing, iar SI MAI IMBECIL, nu ai nici un player de filme de gen VLC, si mi se pare aberant pentru ca VLC e portat pe aproape orice OS end-user din ziua de azi http://www.videolan.org/vlc/#download
numai pe LG webOS... NU

asa ca, ca sa te uiti pe ala, iti trebuie o solutie de streaming la tine in casa cum ar fi Plex Media Server, chestie care mi se pare foarte, FOARTE aiurea

iar ce e si mai rau, e ca a webOS-ul asta seamana cam NASOL cu Symbian OS, care brusc a fost inchis, DE TOT, moment in care ramai numai cu aplicatiile deja instalate, nu mai poti instala altele, daca se reseteaza ramai cu ochii in soare, iar de vandut nu il mai vinzi ca Smart, ABSOLUT DELOC, pentru ca practic, partea de smart nu mai exista

morala: daca intrebarea era relativ la ce Smart TV merita, atunci trebuie sa te informezi, bine, BINE inainte sa dai banii, mai ales ca, costa destul de mult

iar daca numai streaming-ul te intreseaza, si crezi ca singura solutie e un SmartTV, atunci, ei bine, nu e, sunt solutii de gen ChromeCast:
https://media-player.compari.ro/? st=chromecast
160lei
sau alte playere, mai noname, dar si mai ieftine
https://www.emag.ro/mediaplayere/sort-priceasc/c

| Necunoscutu92 a răspuns:

Trebuia să ai cont netfilx daca nu ai nu prea poți numai pe YouTube

| debarasator63 a răspuns:

Da, poti sa vezi filme pe alte site-uri.

| FanFilme a răspuns:

Https://filmflix.ro este optimizat pentru a putea viziona filme pe tv precum Netflix dar gratis big grin