| DomnulMuratura99 a întrebat:

Daca am un smart tv imi trebuie Netflix sa ma uit pe Youtube la el? sau sa privesc filme online?

Răspuns Câştigător
| PetruDolhescu a răspuns:

Nu. Pentru a te uita pe Youtube nu ai nevoie de Netflix, ci doar de o conexiune la Internet, apoi accesezi youtube.com și gata. În schimb, dacă vrei să te uiți la filme online și alegi ca serviciu Netflix, atunci da, vei avea nevoie de Netflix big grin. Doar că din câte știu eu Netflix e un serviciu plătit. Ai gratuit doar în prima lună, ca să vezi cum e. Pentru filme online te poți orienta către alte resurse. În România încă se mai găsesc filme în mod gratuit pe tot felul de site-uri mai mult sau mai putin dubioase. Dubioase în sensul că sunt pline de tot felul de reclame, iar la un click se deschid 70 de ferestre spre alte site-uri și mai dubioase. Așadar, mare atenție! Se pot lua ușor viruși. Poți instala un AdBlock pe browserul folosit, ca să mai oprească din ele. Sper că ți-am fost de folos.

Baftă!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Netflix e Netflix, Youtube e Youtube

| 1918 a răspuns:

Nu, nu ai nevoide de Netflix.

| BogdanDavidZ a răspuns:

Sa te uiti pe Youtube ai nevoie doar de internet. Sa privesti filme iti trebuie Netflix