| UnicornulFericit a întrebat:

Buna TPU.Cum pot face sa-mi mearga video-urile mai bine? Eu ma uit la anime-uri de ceva vreme si cateodata merge foarte greu, ba se blocheaza, ba merge sunetul inainte...
Recent mi-am luat niste RAM si acum am 768 MB RAM, mi-am instalat cel mai recent Adobe Flash Player.
Nu se intampla doar la anime-uri asa ci si la filme, la video-urile de pe youtube si altele de genul...
Daca imi maresc viteza la internet va merge mai bine? Sau am nevoie si de o placa video mai buna?
Am un prieten care are un laptop si internet wireless si ii merg perfect toate video-urile.
Deci cum fac sa mearga videourile mai bine? Imi trebuie viteza mai mare la internet sau o placa video mai buna?

Răspuns Câştigător
| Silyca a răspuns:

NU.Se blocheaza daca nu ai viteza mare la net, nu ai suficient spatiu pe "C"(verifica si sterge ce nu folosesti), placa video e supraincalzita (se recomanda curatarea de praf a interiorului calculatorului). Poate fi un singur motiv sau pot fi mai multe cumulate. Sfaturi:1.Descarca si foloseste "Mozilla Firefox" (merge mult mai bine decat "Explorer" la capitolul vizionari video); 2. Daca nu se incarca imediat apasa "pause" si lasa-l un pic sa se incarce.(nu de tot, trebuie doar sa ia avans "dunga" aia rosie vreo 2 cm); 3.Vizioneaza-l mic nu pe tot ecranul.

1 răspuns:
| timur2012 a răspuns:

Ba ia-ti rami mari nu de 768 cei aia e de kk rami aia ia-ti si tu de 1 gb 2 na si gata si placa video ma mare si gata