| MasterOfDisaster a întrebat:

Buna tpu.Cum pot face sa vad un film cu subtitrarea in acelasi timp,prin Windows Media Player?
Am si subtitrarea, nu trebuie downloadata.

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Mai intai vezi daca subtitrarea are acelasi nume cu filmul mai putin terminatia care trebuie sa fie.srt. Daca nu are, atunci modifica numele subtitrarii si pastreaza doar terminatia. Ambele trebuie sa aiba aceeasi denumire.Denumirile trebuie sa fie la fel; numai asa merge; vezi ce scrie la denumirea filmului si la subtitrare; modifica unde e cazul si o sa mearga. Din cate stiu eu, merg doar cele in format DVD cu subtitrare in windows media player fara alte codecuri. Daca totusi nu iti merge atunci descarca VLC si sigur iti va merge. http://www.videolan.org/vlc/
Bafta! (trage subtitrarea cu mouseul peste player)