| MariiMelon a întrebat:

De un an, mereu cand vreau sa ma uit la un film imi merge sacadat. Inainte ma puteam uita la orice si se vedea bine. Nu m-ai suport. Cum ma pot uita la filme online fara sa imi mearga sacadat? Nu vreau sa le downloadez. Ofer FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Liiiax99 a răspuns:

1. daca ai multe toolbaruri conexiunea este slabita-toolbarurile le
dezactivezi din control panel-add and remove programs
2)foloseste firefox, chrome, opera in locul lui internet explorer
3)poate ai virusi, sau pc-ul tau e plin-antivirusul si 2GB liber pe hard obligatoriu
4)placa video(daca e sub 1Ghz) poate sa faca sa iti mearga greu filmele, dar eu am o placa slaba si totusi imi merg filmele, deci placa video e putin relevanta... daca vrei o placa video bunicica te-ar costa cam 1-2. 5 sute de RON... dar daca respecti sfaturile de la 1), 2) si 3) e 90%posibilitate sa-ti mearga perfect filmele online

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Nu trebuie sa downloadezi dar trebuie sa lasi sa se incarce mai intai filmul si pe urma sa-i dai drumul, altfel se opreste periodic sa mai incarce cate ceva si daca reteaua e foarte ocupata (se uita multi in acelasi timp pe acel site la filme) merge foarte greu. Dupa ce alegi filmul ii dai drumul sa mearga 2-3 secunde, pana apare o imagine din film si apoi il opresti si-l lasi sa se incarce tot si de-abia apoi ii dai drumul la vizionare. Asa il ai cumva in calculator, fara sa mai fie nevoie sa meraga el din cand in cand in retea sa ia o bucata de film si apoi sa ti-o redea tie, aparand acele sacadari. Ai grija si la antivirus si la screensaver, si de aici pot aparea probleme.

| Comandantul a răspuns:

Pai poate sa fie de la placa video (adica driverul) poate sa fie de la Adobe Flash sau de la ce program deschide filmele.Incearca sa le ei pe rand.Verifica fiecare driver si program si vezi care este problema. Sper sa te fi ajutat.Ai grija de tine si spor la treaba.

Întrebări recente