| alexandra2859 a întrebat:

dupa tot ce s-a intamplat in serialele din sezonul 3 credeti ca la sfarsit elena o sa ramana cu stefan sau cu damon?(din serialul the vampire diaries). nu stiu daca este numai parerea mea dar am vazut ca in episodul 12 elena incepe sa se indragosteasca iar de stefan, credeti si voi acelasi lucru?

Răspuns Câştigător
| IoanaBogdana a răspuns:

Eu imi doresc ca Elena sa ramana cu Damon, iar Stefan poate ramane cu Katherine sau Rebekah. Caroline va fi impreuna cu Tyler si poate ca Bonnie se va impaca cu Jeremy(desi eu o preferam pe Anna ca iubita lui, dar din pacate a murit). De asemenea, poate ca nu se va termina cum se termina in carti. Dupa cum sigur au observat cei care au citit cartile si au vazut si serialul, totul este foarte diferit la tv fata de carte. Elena e satena cu ochii caprui, nu blonda cu ochii albastrii, Caroline e insarcinata cu Tyler, nu vampir iar Katherine era cea draguta si sensibila si Elena cea cool si populara.

| alexandra2859 explică (pentru IoanaBogdana):

Chiar asa, caroline o sa ramana insarcianta cu tyler? uau

| IoanaBogdana a răspuns (pentru alexandra2859):

Eu am citit doar primele doua carti, insa am aflat de faza asta de pe un blog de pe net parca.

11 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

In carti ramane cu Stefan deci si in serial o sa ramana tot cu el, si nu incepe sa re indragosteasca iar, ea mereu a fost indragiotita de el si da il iubeste si pe Damon.dar Stefan este iubirea vietii ei

| Aisha a răspuns:

Nu, eu nu vreau sa ramana cu Stefan, dar am vazut cum in ochii izvora tristetea cand l-a facut pe Stefan sa se supere, din cauza marturisirii ei ca sa zicem asa. Eu vreau sa ramana cu Damon, dar iti dai seama ca va ramane cu Stefan exact ca in carti. Acum nu stiu rasturnarile de situatie si suspansul apar de la episod la episod. Eu sper ca va ramane cu Damon :X:X.

| alexandra2859 explică (pentru Aisha):

Si eu tot cu damon vreau sa ramana:X

| Saddelyx a răspuns:

Pai asa ar trebui pentru ca el era de la inceput iubirea vietii ei in timp ce Damon nu este decat un "intrus".

| alexandra2859 explică (pentru Saddelyx):

Damon nu este un intrus, il iubeste dar adevaratul intrus este uratul de stefanhappy

| Blair24 a răspuns:

Eu cred ca totul depinde de Damon sa nu cedeze...sincer eu cred ca el o iubeste mult mai mult decat stefan ca urmare el este cel care i-a ramas mereu alaturi.Se vede in ochii lui cat de innebunit e dupa ea.Si ea a recunoscut ca sarutul i-a placut.Stefan ar trebui sa suporte consecintele nu sa o aiba dupa tot ce a facut. Oricum si daca ar fi impreuna Elena tot ar avea sentimente si pentru Damon...mereu va avea odata ce ele si-au sadit radacina.Stefan nu o merita.Nu avea niciun drept sa il loveasca pe Damon pentru acel sarut pentru ca il merita.Acum se simte amenintat pentru ca Elena ar putea fi cu altcineva mai ales cu fratele sau.Isi merita soarta.big grin

| Pufulinna a răspuns (pentru Blair24):

Scuze ca ma bag si eu dupa atatea luni dupa ce ai scris comentul, dar gresesti. Cum adica Elena nu il merita pe Stefan dupa tot ce a facut? Tu ai idee ca tot ce a facut Stefan (adica sa se alature lui Klaus) a fost doar pentru a-l salva pe fratele sau, asa renumitul "Damon". Si Stefan o iubeste pe Elena, si e clar ca va ramane cu el. Si cartile s-au sfarsit asa, si nu e vorba doar de carti. cum ii spunea Elena lui Damon "intotdeauna va fi Stefan"!, iar in ultimul episod din sezonul 3, s-a dus dupa Stefan, in nici un caz dupa Damon.

| DDaciana a răspuns (pentru Pufulinna):

Totusi aflam in ultimul episod cum s-au intalnit Damon si Elena..."vrei o iubire care sa te consume". Elena ii marturiseste lui Matt "cand sunt cu Damon ma consuma".cam sar in ochi una cu alta.vom vedea in sezonul 4 dar cred ca daca povestea lor ar fi una clasica atunci personajul principal(Elena) nu s-ar fi lasat niciodata tentata de un personaj secundar. tind sa cred ca cei din urma vor fi cei dintai si in sezonul 4 Damon o va tine in brate cand pe ecran va aparea "the end"

| AndruRoxx a răspuns:

Cred ca va ramane cu Stefan