| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Imi place foarte mult filmul "Twilight", dar precum The Twilight breaking dawn partea 2 nu a aparut pe internet si nici macar cartea nu o am as vrea sa stiu ce se intampla mai departe.Ma puteti ajuta? Dau funda+vot!

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Buna! Pai inca nu a aparut a 2'a parte( si cum nu a aparut filmul nu a aparut nici ce se va intampla) si mie imi place mult de tot si de abia astept sa apara, are lansarea oficiala pe 16 noiembrie 2012 si la noi va parea probabil la cateva zile dupa. Oricum au aparu niste secvente din partea a 2'a cauta pe google( sau you tube) cu textul:The Twilight breaking dawn 2 si o sa gasesti stiu ca erau filmuletele dar eu nu mai stiu pe ce site le'am vazut dar sigur gasesti pe you tube.

2 răspunsuri:
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Omg omg, iubitor de twilight :O
Kill her with fire before she lays Eggs!

| eu4you a răspuns:

In mult asteptata continuare a blockbuster-ului Twilight Saga, proaspatul mariaj al Bellei Swan (Kristen Stewart) si al vampirului Edward Cullen (Robert Pattinson) este umbrit de o serie de tradari si ghinioane care ameninta sa le distruga fericirea.
Dupa nunta lor, Bella si Edward calatoresc spre Rio de Janeiro pentru luna de miere, unde se lasa in sfarsit prada pasiunii. Bella descopera curand ca este insarcinata, si in timpul unei nasteri aproape fatale, Edward ii implineste intr-un final dorinta de a deveni nemuritoare.
Dar venirea pe lume a remarcabilei lor fetite, Renesmee, pune in miscare un lant de evenimente care ii monteaza pe membrii familiei Cullen si pe aliatii lor impotriva Volturilor, infricosatorul consiliu al liderilor vampirilor, pregatind astfel terenul unei lupte crancene.
Povestea plina de suspans si profund romantism din Breaking Dawn continua linia epica a fanteziei supranaturale si a iubirii pasionale care au facut din seria Twilight un fenomen la nivel mondial.
In proces de productie. Lansarea din Statele Unite prin Summit Entertainment: 18 noiembrie 2011 si 16 noiembrie 2012.
Dupa cum vezi, ce-a de-a doua parte nu a aparut, si eu ti-am dat si data. Sper ca o sa-ti placa!happySeara buna!happy