| IuliaIulia32 a întrebat:

imi puteti spune care e faza cu Phineas si Ferb- personaje reale? Daca aveti imagini sau sa imi spuneti povestea?

Răspuns Câştigător
| Mikeyla a răspuns:

Sa o luam cu inceputul... In Rusia, In 1993 s-a nascut o fata (Candace). Avea schizofrenie si isi imagina lucruri pe care le scria intr-un jurnal. Mama ei era divortata, ea avand inca un copil, Phineas.el era hiper-activ. Dupa, s-a recasatorit si l-a nascut pe Ferb, care avea un handicap si de aceea nu putea vorbi. Mama lor a trimis-o pe Candace la un doctor. Numele doctorului era Heinz Doofenschmirtz. Dar acesta i-a facut mai mult rau decat bine, pentru ca i-a dat niste medicamente de care Candace a devenit dependenta si a luat o supradoza..adica s-a sinucis. Mama ei a gasit-o moarta pe pat, cu jurnalul in mana. Candace a murit in anul 2007, anul in care mama sa (Linda) vinde jurnalul lui Walt Disney, pentru a comemora-o pe Candace. Se spune ca ea a lasat un mesaj in jurnal, dar numai Disney il stie. Unii spun ca, Candace a murit mai devreme de anul 2007 si ca mama ei a dat jurnalul in vanzare doar cand a aparut Disney pe grila. Sper ca te-am ajutat happy eu cred in poveste si sper ca e adevarata happy

5 răspunsuri:
| 8mariastar a răspuns:

Exista persone relae care a fost animate si s-a facut desenul asta Phineas si Ferb

| AOLEVRIC a răspuns:

Buna, Un alt desen realizat dintr-o poveste reala... phineas si ferb de fapt exista si sunt oameni normali, dar candance avea schizofrenie imaginandu-si tot ceea ce faceau fratii ei si de aceea mama ei nu o credea. Intr-o zi ea s-a sinucis si tot ce isi imagina a scris intr-un jurnal cat timp traia. cam atat am gasit.

| IuliaIulia32 explică (pentru AOLEVRIC):

Dar nu stii de unde as putea lua si niste imagini cu Candace adevarata?

| masokista a răspuns:

Nici eu nu stiu am cautat peste tot si nu am gasit cred ca nu sunt