| alpha99Eduard a întrebat:

imi puteti spune un film SF sau fantastic bun?
Vreu nume de filme nu site-uri cu filme.
Ma mai intereseaza si filmele cu vampiri,sau fiinte supranaturale, cu puteri magice.

Răspuns Câştigător
| Disharmony a răspuns:

Gravity, care e cel mai bun film SF din 2013. Alte filme SF care mi-au plăcut la fel de mult sunt Source Code, Donnie Darko (ambele cu Jake Gyllenhaal), Moon şi Armageddon.

12 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Underworld (2003)

Filmul continua saga razboiului dintre Death Dealers (vampiri) si Lycans-ii (varcolaci).

From Dusk Till Dawn (1996)

Dupa ce jefuiesc o banca in Texas, Seth si Richard iau ostatici un preot si familia lui si fug in Mexic.

| faramatania a răspuns:

Pacific Rim
John Carter
Looper
District 9
Elysium
Repo Men
Children Of Men
Push
Let Me In
Abraham Lincoln: Vampire Hunter
Dark Shadows

| Kriss96 a răspuns:

Avatar,Percy Jackson (1 si 2), The Hobbit, Stapanul Inelelor, Piratii din Caraibe.
Mai poti sa te uiti la Secret Circle. Asta e serial cu niste copii care au puteri supranaturale. Dar problema este ca nu exista decat sezonul 1. A fost suspendat.

| Patriciia a răspuns:

Hobbitwinking

| mihai22222 a răspuns:

Regina vampirilor 2

| Mimy123 a răspuns:

Toate sunt cu personaje reale, care au puteri supranaturale, magice

Percy Jackson (sunt doua filme, ambele super)
The mortal instruments - City of bones

| Mimy123 a răspuns:

The host
Upside down

| Mimy123 a răspuns:

Banuiesc ca nu are rost sa pomenesc de filme gen The amazing Spiderman, The dark knight rises, Man of steel, The Avengers big grin

| Laudamus98 a răspuns:

Eu iti recomand filmele: "Ingeri si demoni" si "Codul lui Davinci" (au acelasi autor). Mie mi-au placut enorm, si cred ca o sa iti placa si tie mai ales daca esti pasionat de mistica si coduri.

| Cassie223 a răspuns:

Incearca:Hary Potter; Interviu cu un vapir (vechi, dar bun); Percy Jackson; Instrumente mortale :Orasul oaselor; si, eventual, clasica trilogie Twilight.

| stefan08042002 a răspuns:

The Rite