| Bianca0902 a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti daca Jacob si Renesmee vor vi impreuna in Twilight zori de zi partea a 2-a (povestire pentru cei care au citit cartea)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum cred ca stii,Renesmee este sufletul-pereche al lui Jacob. Insa,ea este prea mica ca sa fie impreuna cu Jacob. Insa acesta va fi exact ce are ea nevoie:un frate sau un prieten. Dar,in carte,spune ca Jacob ii daruieste o bratara lui Renesmee, iar bratara este ca un inel de logodna in tribul Quileute. Si vor fi impreuna cu adevarat, cand Renesmee va ajunge la varsta de 17 ani, cand se va opri procesul de imbatranire al ei. happy

1 răspuns:
| mariacris98 a răspuns:

Nu vor fi impreuna pentru ca Renesmee este prea mica, dar este sufletul pereche a lui Jacob. El este cel mai bun prieten al ei, iar cand o sa creasca si ea mare atunci acesta o sa fie iubitul ei si acestia o sa fie impreuna. Din pacate nu mai este o carte care sa descrie viata lor dupa aceea, ci doar un fanfic:
http://www.scribd.com/doc/38183570/Rasarit-de-soare