| gabriela02 a întrebat:

stiti cum va daca va mai fi si sezonul 2 din Eu si mia? si cam cand incepe?

Răspuns Câştigător
| George1000 a răspuns:

Raspuns oficial:

Mia and Me
(Kids’ fantasy/adventure, Season 1 26x23 min. Season 2 in dvpmt.

Aceasta inseamnna ca sezonul 2 este IN LUCRU ceea ce inseamna ca vom vedea curand si sezonul 2. Dar intai va fi difuzat in SUA si Canada iar la noi cel mai probabil, va ajunge vara viitoare pe Minimax Romania. La cum ii cunosc eu.

| cristi2012 a răspuns (pentru George1000):

Atunci am noroc. Tatal meu este in Canada.el poate sa faca cumva ca eu sa il vad mai rapid.si apropo merg si eu degraba in canada. poate o sa iti trimit eu si mia sezonul 2 daca vom fi prieteni.sau poate si fara sa ma duc in Canada.am vorbit cu "Mia"pe siteul official la studio emme.acolo sa filmat "Eu Si Mia". numele adevarat al ei nu este "Mia ci "Rosabell Laurenti"

| KAdlk a răspuns (pentru George1000):

Si eu cred la fel!

26 răspunsuri:
| George1000 a răspuns:

ANUNTUL OFICIAL AL PRODUCATORILOR:
http://www.toonbarn.com/other-cartoons/season-mia-announced/

P.S. Nu stiu de ce ar spune ca Mia Mo si poporul lui ar fi elfi eu stiam ca elfii nu au aripi. Eu cred ca Mo, Yuko si poporul lor ar fi zane. Si imi place ca Mia a capatat puterea de a deveni si iea zana. Dar pana va apare sezionul 2 din Mia and Me, va fac un cadou de an nou si sper sa devina un viral acest link incat sa fortam pe cei de la tv pe Nickelodeon si Minimax sa il preia si ei:
http://www.youtube.com/watch?v=ZeVnfSsCWMo
http://www.youtube.com/watch?v=UGfvAFOvYSY

O sa pun restul episoadelor la mine pe forum

http://fairy.roleplaylife.net/

Pentru cine e interesat. Ritmul de aparitie va fi cate 2 ep pe zi de weekend. Asta ca sa va fac sa asteptati cu nerabdare :))

| George1000 a răspuns:

XxMoNsTeR nu astiu unde ai auzit tu, daca ai plecat urechea lazvonaci sau chiar tu esti unul dintre zvonaci. Eu am pus anuntul oficial si o sa tin lumea la curent cu astfel de anunturi cand le voi gasi.

| XxMoNsTeR a răspuns (pentru George1000):

Eu am tot cautat pe site-uri despre eu si mia sezonul 2, dar am gasit odata ca va aparea in august 2013, odata ca va aparea in 2013 ianuarie cum am zis, acum vad ca scrie la tine la anunt ca va aparea in 2014 sau 2015...

| George1000 a răspuns:

XxMoNsTeR sunt site-uri de zvonaci care cred ca daca ei lanseazazvonul ca va aparea mai devreme grabesc pe regizor sa grabeasca productia. Impresie TOTAL GRESITA. Eu caut site-uri oficiale si raspunsurio oficiale nu tot felul de raspunsuri de la tot felul de zvonaci.

| XxMoNsTeR a răspuns (pentru George1000):

Si apropo, ce e ala zvonac?

| George1000 a răspuns:

Nu stiu la voi cum i se spune daca tu esti oltean sau moldovean sau din alta zona geografica, dar la noi in muntenia a se spune. Este cel care lanseaza zvonuri care de obicei in proportie de 90% sunt zvonuri mincinoase (neadevrate)

| XxMoNsTeR a răspuns (pentru George1000):

Eu sunt din oradea

| DrakRainbow01 a răspuns:

In primul rand, pe actrita pe care o joaca pe Mia in serial o cheama Rosabell Laurenti Sellers. In al doilea rand, nu pori vorbii cu ea pe un blog, ea nu vorbeste romana, a fost nascuta in California, deci nu cu ea ati vorbit ci cu cineva care se dadea drept ea. In al treilea rand, Mia and Me sezonul 2 va aparea in 2014-2015.

| KAdlk a răspuns:

Am vazut pe un site oficial ca Mia and Me va aparea prin 2014-2015[sin pacate] dar sper sa apara cat mai curand deoarece iubesc serialele astea!

| AndraEvrica a răspuns:

De fapt, va inselati cu totii: sezonul 2 incepe pe 24 ianuarie anul asta in 2013. big grinStiu asta pentru ca pe un site special despre eu si mia (unde s-a facut pana si un joc video cu serialul care te "duce" in Centopia)a fost postat faptul ca va fi difuzat la data de mai sus.

| gabriela02 explică (pentru AndraEvrica):

imi poti da saitul?

| XxMoNsTeR a răspuns (pentru AndraEvrica):

Asta am zis si eu la Gabriel, dar nu fii sigura, poate alti doar scriu asa, si de fapt nu spun adevarul, doar cei care au facut desenul animat spun adevarul.

| cristi2012 a răspuns:

Eu Si Mia se filmeaza in Italia asa ca fa arata intii in Canada.Europa si America apoi Rusia si altele

| mari45 a răspuns:

Ba nu! eu am vorbit cu Mia pe blog si a spus ca dupa ce se termina de difuzat reluarile incepe sezonul 2! si in vara! asta mai sunt cateva zile!

| cristi2012 a răspuns (pentru mari45):

Serios? pe ce BLOG? ca am vb si eu cu ea pe siteul la studio emme

| cristi2012 a răspuns (pentru mari45):

Am vorbit cu ea si a spus ca va aparea prin anul 2013 sezonul 2...

| mari45 a răspuns:

Am vorbit din nou cu Mia si sa stii ca stiu ca o cheama Rosabell Laurenti Sellers si mi-a spus ca sezonul 2 va fi in luna noiembrie anul viitor sau in vara.Ei nu stiu sigur deoarece mai fac niste schimbari dar va puteti uita la videoclipul din sezonul doi pe:Me-and-Mia.tv si dati pe imaginea cu regele si regina si va da!

| XxMoNsTeR a răspuns (pentru mari45):

Nu merge Me-and-Mia.tv, poate vroiai sa scrii Mia-and-Me.tv!

| Hriscu_Georgiana_1990 a răspuns (pentru mari45):

Imi poti zice si mie ce blog sau pe ce site ai vb mu Mia ( Posabell Laurenti Sellers )? Ca sa vb si eu. Te rog sa imi spui

| mari45 a răspuns:

Tot pe emme am vorbit cu Rosabell!
Sa stiti ca eu astept sezonul 2 cu nerabdare si sunt SIGURA pentru cei curiosi sau nedumeriti ca Mo si Mia se vor casatori!

| KAdlk a răspuns (pentru mari45):

Chiar crezi ca Mia si Mo se vor casatori ASA DE REPEDE?!?!
Sa mai treaca niste sezoane ca aventura sa nu se termine! tongue

| XxMoNsTeR a răspuns:

Eu am vazut undeva ca va aparea in data de 24, luna ianuarie, anul 2013.

| ionescuana5 a răspuns:

Va fi un sezon 2 desi nu stiu cand...Cu siguranta va fi unul ca e prea putin un singur sezon deci asteptati-va la un sezon 2 in curand!big grin

| vaeria6 a răspuns:

Nu stiu daca va fi sezonu 2 dar sper pentru ca e super desenul eu si mia e prea fain sa se termine acum
si 26 de episoade sunt prea putine
sper ca va fi sezonu 2