| Caroline07Forbes a întrebat:

Buna TPU... Stiti, sunt fan anime, in special cele putin de dragoste. In legatura cu asta, imi puteti da exemple de astfel de anime-uri, de preferat ca si Kaze no Stigma? Cel care imi impartaseste numele celui mai bun anime primeste funda! Domoarigato(multumesc mult) anticipat

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Mie mi-a placut mult kaichou wa maid sama este un anime de dragoste foarte bun, mie unul mi-a placut fooarte mult si as fi vrut sa aiba mai multe capitolewinking

| Caroline07Forbes explică (pentru MenInShadow):

Despre ce e vorba? In mare

| MenInShadow a răspuns (pentru Caroline07Forbes):

O fata foarte exigenta, presedinta scolii ca sa zic asa, ca nu pot sa zic sefa, are doar 16 su 17 ani, incearca sa schimbe scoala respectiva care este pentru baieti, si sa aduca si fete, ea fiind mai mult de partea fetelor si "torturand" baietii.
Un alt baiat, cel mai bun si mai frumos din scoala incepe sa o placa, si la un moment dat, descopera ca acea "presedinta" a scolii lucreaza dupa scoala ca "maid" adica un fel de servitoare, pentru clientii unei cafenele o sa vezi in anime.
Aceasta il roaga sa tina secretul, si el incepe sa vina la acea cafenea in fiecare zi pentru a o vedea.
Si de acolo incep diferite aventuri, ea il refuza el insista, o salveaza din multe chestii iar in penultimul capitol, acestia in sfarsit sunt impreuna.
Sincer ti-l recomand este unul foarte bun, nu are actiune dar multa comedie si romantismwinking

| Caroline07Forbes explică (pentru MenInShadow):

Merci bocuoup!

| SooJin a răspuns (pentru Caroline07Forbes):

Sustin ce a zis MenInShadow, e un anime bun si eu l-am vazut, e plin de emotii happyIti recomand Lovely Complex, e o comedie romantica.Sau Vampire Knight si Vampire Knight Guitly.E vorba despre un vampir si o fata care se plac, pana la urma ea e de fapt vampir si tipul pe care il iubeste e fratele ei.E mai complicat, dar daca vezi anime-ul vei intelege. :*

| gabi8florentina9 a răspuns (pentru MenInShadow):

Te-ai uitat si la manga

| MenInShadow a răspuns (pentru gabi8florentina9):

Nu, nu am citit manga, nu prea citesc manga pentru ca m-am axat mult pe anime-uri, o sa incep sa citesc atunci cand vreau sa ma axez mai mult pe desenat, dar deocamdata, raman doar la anime.

| gabi8florentina9 a răspuns (pentru MenInShadow):

Ar trebui ti-o recomand este foarte interesanta povestea pare sa se schimbe brusc dar tebuie sa intelegi engleza findca sunt doar 2-3 cap in romana

11 răspunsuri:
| Lamaitzza a răspuns:

Buna.
Nana e cel mai bun anime de dragoste dar e la fel de genial si Itazura Na Kiss si Kaichou wa maid-sama. E foarte tare, la ultimul anime pe care ti l-am zis este tradus in romana doar sezonul 1 sezonul 2 este in engleza iar la itazura na kiss este tradus in romana pana la ep 6 restul le gasesti in eng. Iar Nana este tot in engleza si este cel mai bun anime! Succes!

| Bєshka a răspuns:

Kyoshiro to towa no sora

| lusinda99 a răspuns:

Incearca Soul Eater.Este cu lupte si din astea insa are si parti romantice. La fel si Naruto dar la ala trebuie sa astepti pentru Sasuke si Sakura nu stiu sigur daca o sa fie impreuna am dat si eu o data din intamplare si era ceva romantic. Daca nu poti incerca Kilari. Atat iti pot spune eu. Sper ca te-am ajutat.

| Anakage a răspuns:

Uita-te la Chrono Crusade, este cel mai romantic serial, eu chiar am plans la sfarsit! Sper ca te-am ajutat!