| anonim_4396 a întrebat:

V-ai uitat la "Attack on Titan"? V-a placut? Mie personal mi se pare genial serialul ala, chiar daca este anime, il ador. Multi nu se uita la animeuri pentru ca ei cred ca sunt pentru copii, dar nu e asa. Deci, l-ati vazut, ati vazut toate episoadele? Cum vi s-a parut? Daca nu l-ati vazut, dar sunteti pasionati de animeuri, vi-l recomand cu drag.

17 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Am urmărit doar câteva episoade din el și mi-a plăcut. Am de gând să-l termin vara aceasta. Îți fac și eu o recomandare, dacă vrei un anime asemănător cu Attack on Titan atunci uită-te la Claymore.

| Mayhem666 a răspuns (pentru OnuOnulică):

Multumesc pentru recomandare, chiar o sa ma uit, dar mai intai trebuie sa termin animeul la care ma uit momentan ( Assassination Classroom) si apoi o sa ma uit la Claymore.

| ShaOfHatred a răspuns:

Shingeki no Kyojin ii parintele anime-urilor moderne. L-am vazut, inca il ador. Daca nu ai vazut anime-ul asta nu merita sa te numesti iubitor de anime-uri.
Daca Hellsing ultimate ii de copii eu is Petru.

| Mayhem666 a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Dar Shingeki no Kyojin si Attack on Titan, nu sunt unul si acelasi? Am cautat pe youtube si rezultatul cautarilor a fost ca aceste doua animeuri sunt unul si acelasi. Deci inseamna ca l-am vazut, ca m-am uitat la attack on titan si mi-a placut foarte mult.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Mayhem666):

Imi place sa folosesc numele original.

| Mayhem666 a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Deci este unul si acelasi, nu-i asa?

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Mayhem666):

Dap

| Mayhem666 a răspuns (pentru ShaOfHatred):

M-am uitat la trailer-ul de la Hellsing ultimate si mi-a placut mult, cu siguranta am sa il vizionez in viitorul foarte foarte apropiat, imediat ce termin de vizionat animeurile pe care le vizionez momentan ca sa nu ma aglomerez cu prea multe animeuri. Deja vizionez assassination classroom si incep sa ma uit si la claymore si dupa aceea ma uit si la hellsing ultimate. Offf, am atatea animeuri de vizionat si atat de putin timp liber, sper sa reusesc.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Mayhem666):

Waiiii,assassination classroom, ma bate un coleg la cap sa ma uit la el si cred ca incep in seara asta.

| MistretulPufos a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Salut Petru laughing

| ShaOfHatred a răspuns (pentru MistretulPufos):

Maaaaaaaaaaa,bu ii de copii... big grin

| MistretulPufos a răspuns:

Am vazut vreo 13 episoade, dupa cum ai spus si tu, e genial

| RorySan a răspuns:

Nu m-am uitat la el.
Dar am sa ma apuc si eu in curand.
Da, sunt pasionata de anime-uri.
Multi spun asa, dar nu ascult parerea altora.

| HandaSei a răspuns:

Sezonul 2 din Attack on Titan va apărea anul acesta, nu are o dată exactă anunțată de cei de la "Wit Studio", dar cel mai probabil în toamnă, asta având în vedere că pentru sezonul de vară au fost deja anunțate majoritatea animeurilor, iar sezonul de iarnă intră în 2017 și animeul a fost anunțat pentru 2016, nefiind anunțată vreo amânare, deci totul e bine.

http://myanimelist.net/anime/25777/Shingeki_no_Kyojin_2nd_Season

Dacă vrei animeuri asemănătoare, îți recomand din sezonul acesta, provenind de la același studio anime și cu o poveste oarecum asemănătoare "Koutetsujou no Kabaneri" până acum pare destul de promițător și partea bună e că încă nu se știe câte episoade vor fi, cât mai multe să sperăm! =))

| OIntrebareIntrebatoare a răspuns:

Am vazut si mai bune.a fost ok dar parca prea dramatic in unele momente astept sezonul 2 ca sa imi pot face o parere permanenta.

| Mayhem666 a răspuns (pentru OIntrebareIntrebatoare):

Exista si sezonul 2? Super, abia astept sa apara, primul sezon mi s-a parut fantastic, si sunt sigur ca sezonul 2 va fi la fel de grozav ca si primul, sau poate chiar mai grozav.

| OIntrebareIntrebatoare a răspuns:

O sa apara in curand ai mai putea sa te uiti la unele anime-uri ongoing gen boku no hero academia sau re:zero apar cate un ep pe weekend si nu e mare chestie sa te uiti la un ep sau 2 pe saptamana