| AnonimKjn a întrebat:

Vreau sa stiu care este filmul vostru preferat sau mai multe. Si ce va place cel mai mult la el: actorul, scenariul?

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

1. Rush >> https://www.cinemagia.ro/filme/rush-577927/
Desi pe afis e Chris Hemsworth, nu e el in rolul principal, ci mai degraba Nikki Lauda, caci despre el e vorba.
L-am vizionat de 3 ori si l-as tot viziona una-ntr-una. De ce? Pentru ca e foarte bine realizat, nu e drama, romance, documentar, etc, ci e toate la un loc si iti face o mare placere sa urmaresti acest film. E facut cu cap, drept urmare personajele nu vorbesc foarte mult, ci scurt si concis, bazandu-se si pe limbajul non-verbal si para verbal. Arata cum au inceput James Hunt si Niki Lauda sa intre in lumea curselor, pana in prezent.

2. Unleashed - https://www.cinemagia.ro/filme/unleashed-dresat-pentru-a-ucide-11180/
E Jet Li in rolul principal, e crescut de cand a fost mic de un bandit, a fost invatat sa lupte si a fost crescut ca sa lupte pentru banditul respectiv, ca un caine. Dar toate fiintele au suflet, iar acest lucru va fi in cele din urma o problema pentru bandit si o salvare pentru Jet Li. Mai apar, bineinteles si scene cu batai, foarte faine. Filmul e super, l-am revazut si pe acesta de cateva ori si l-as tot revedea. Aaa, si joaca si Morgan Freeman, ca si actor in prim plan. O sa iti placa, sigurat, daca te uiti la film. Nu e romance, nu e drama, nu e nimic tipic, e cu cate putin din toate si asta e ceea ce il face bun.

| AnonimKjn explică (pentru Mayar):

Wow, mersi mult, cand o sa am timp o sa le vizionez big grin

| Mayar a răspuns (pentru AnonimKjn):

Vizionare placuta!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Forrest Gump, in general filmul cum e facut, ce transmite, povestea, si Tom Hanks.

| faramatania a răspuns:

Please Stand By (2017),American Pastoral (2016),American Animals (2018),Carrie Pilby (2017),Children Of The Night – I Figli Della Notte (2016),,Revenge (2017),Anon (2018),Nocturnal Animals (2016) etc. // actori+scenarii

| mentholinks a răspuns:

Cele cu Al Pacino. Imi place actorul.

| noname2021 a răspuns:

Hunger Games(scenariul),X Men(actori+scenariul),The Meg(Jason Statham),Alpha(scenariul), Harry Potter(actori+scenariul), The shape of water(scenariul), Pirates of the Caribbean (Johnny Depp+scenariul), Fast& Furious(actori+scenariul) si multe altele happy

| AnonimKjn explică (pentru noname2021):

Stiu cateva, dar nu le am vazut, dar totusi frumoase alegeri