| Angellx3 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu ce se intampla la finalul serialului The vampire diaries. Elena ramane cu Damon? Stefan se va indragosti de alta fata? Funda maree

6 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

Nu se știe care va fi sfârșitul, încă.
Dar eu cred că e mai bine așa, să ne țină în suspans.

| Deenniissa a răspuns:

Nimeni nu stie sfarsitul happy. Nici macar regizorii. intr-un interviu acordat de 'Caroline ' a spus acest lucru. De aceea regizorii posteaza pe facebook / twitter intrebari de genul : ''Elena & Stefan or Elena & Damon? '' Cu poze si tot. Ei se iau dupa acele intrebari, si asa fac mai multe scene intre cei 2. Dar nu se stie cu cine o sa fie. Nimeni nu stie. Mie mi se pare un lucru super happy

| WholeWorld a răspuns:

In ultimul episod aparut pe fil*lis* din vampire diaries, episodul 10 din sezonul 4...
Rebeka este readusa la viata de april iar ea ii sechestreaza pe stefan, Elena si pe caroline iar rebeka ii constrange ca sa afle adevarul de la ei iar Elena spune tot ce are pe suflet ca nu mai este indragostita de stefan apoi la un momendat rebeka ii ofera o sansa lui stefan sa i se stearga toate amintirile cu Elena din cauza ca bla bla bla nu mai rezista...
De aici incolo nu-ti mai zic ca sa fie mai interesant happy.
Dupa parerea mea serialul o s-o dee in telenovele si o sa se ajunga ca Elena sa vina la stefan si apoi stefan sa nu mai vree si asa mai departeoh go on.
Depinde de scenaristi si de producatori daca vor sa mai tina serialul inca cateva sezoanelaughing.

| BracKMyhay95 a răspuns:

Elena pleaca la Stefan dupa ce Damon ii spune ca trebuie sa o lase sa aleaga. Si la sfarsitul de tot, medicamentul ala care face din vampiri oameni va transforma toata rasa de vampiri si varcolaci inapoi in oameni normali.

| ROCK30STM a răspuns:

Inca nu se stie exact finalul, serialul este foarte diferit de cartii, le-am citit si m-au dat peste cap complet. Oricum producatorii, au ales ca serialul sa fie diferit de cart pentru a avea un farmec aparte... daca ar fi ca in carti, serialul nu ar mai avea farmec, am stii exact ce se intampla si ne-am pierde interesul pentru serial.

| FluffyGirlDeea a răspuns:

Din cate am auzit serialul are 7 sezoane. Eu personal cred ca ramane cu Damon iar as dori ca Stefan sa moara :3