| AlexForEver a întrebat:

Vreau sa va pun 2 intrebari:

1.Ce face mangekyou sharingan?

2.Ce face eternal mangekyou sharingan?

Răspuns Câştigător
| erzabadgirl08 a răspuns:

Incearca pe site-ul asta http://naruto-sage.find-forum.net/t16-naruto-jutsu

1 răspuns:
| AlinDC a răspuns:

Sharingan --> Mangekyou Sharingan --> Eternal Mangekyou Sharingan
Utilizatori(Itachi Uchiha, Sasuke Uchiha, Hatake Kahashi-Mangekyou Sharingan) (Madara Uchiha/Tobi- Eternal Mangekyou Sharingan)
Mangekyou Sharingan - Este forma finala a Sharingan-lui obtinand-ul prin omorarea celui mai bun prieten
Abilitatile Mangekyou Sharingan
Amaterasu(Goddes of the Sun) - Este o tehnica foarte puternica(folosita prima oara de Itachi nu se stie daca sa mai folosit) care foloseste puterea Sharingan pentru a creea un foc negru. Este generata de ochiul drept al Mangekyo-ului.
Se zice ca focul insusi arde timp de 7 zile si 7 nopti. Din cauza cerintei de chakra masiva este indicat folosirea rara.Desi se zice ca este una din cele mai puternice tehnici ale Mangekyoului folosirea sa prea mult duce la orbire
Tsukiomy(Goddes of the Moon) - Este o alta abilitate a Mangekyoului(Folosita prima oara de Itachi cand si-a omorat clanul) este un Genjutsu foarte puternic folosit pentru a genera iluzii foarte puternice. Aceasta tehnica este generata de ochiul stang al Mangekyoului.Nu poate fi folosita mult deoarece la fel ca Amaterasu cere foarte multa chakra si oboseste utilizatorul. Tehnica dureaza cateva secunde in realitate dar in iluzie poate parea ani.
. Susanoo(God of the Sea and Storm's) - Este o tehnica a Mangekyoului care formeaza o sabie spectru in jurul utilizatorului. Aceasta tehnica este generata de amandoi ochii Mangekyoului. Restul detalii nu le mai stiu.
Kamui(God's Majesty) - Tehnica a Mangekyoului folosit de Kakashi pentru a genera o gaura spre o alta dimensiune. Nu poate fi mentinuta pentru mult timp si utilizatorul trebuie sa aiba concentrare foarte mare asupra tintei.

Eternal Mangekyou Sharingan - Utilizator Madara Uchiha/Tobi.
Este obtinut prin scoaterea ochilor unei rude apropiate si punerea lor in ai utilizatorului de Mangekyou dupa ce a orbit... Madara i-a scos ochii fratelui sa dupa ce a orbit si a obtinut putere uriasa. Se zice ca acest Mangekyou a fost folosit pentru a controla Vulpea cu 9 cozi inspre a ataca Konoha. Abilitati necunoscute probabil cele ale Mangekyoului normal. Nota: Utilizatorul Eternal Mangekyou nu mai poate suferii de orbire.