| valentina_4675 a întrebat:

vreau si eu filme frumy cu adolescenti! cele mai frumos primesc funda+vot la celalate raspunsuribig grin:d

2 răspunsuri:
| winchesters a răspuns:

A cinderella story.
Another cinderella story.
Si un serial foarte frumos cu adolescenti : The Vampire Diaries.

| XKidutzaa a răspuns:

Saga Amurg: Eclipsa (2010)

The Twilight Saga: Eclipse

Gen film: Fantastic, Romantic, Thriller, Adolescenti

Cu: Robert Pattinson, Kristen Stewart, Taylor Lautner

O serie de crime misterioase incep sa impanzeasca orasul Seattle. Ceea ce Edward banuieste este ca vinovat pentru aceste crime nu poate fi decat un nou vampir, a carui sete pentru sangele uman este de necontrolat. In Saga Amurg: Eclipse, cel de-al...
Vezi trailer 32 fani 53 comentarii.

Din nou la 17 ani (2009)

17 again

Regia: Burr Steers; Gen film: Comedie, Adolescenti

Cu: Zac Efron, Matthew Perry, Leslie Mann

Ce ati face daca ati avea sansa de a lua viata de la capat? Promotia 1989: Mike O’Donnell (Zac Efron) este vedeta echipei de baschet a scolii, avand un trecut de boy scout si un viitor stralucit in fata. Dar in loc sa confirme asteptarile, el...
59 fani 68 comentarii.

Celebritate (2009)

Fame

Gen film: Muzical, Comedie, Drama, Adolescenti

Cu: Kay Panabaker, Bebe Neuwirth, Naturi Naughton

Drumul catre celebritate incepe cu un vis personal, iar "Celebritate" spune povestea unui grup de dansatori, cantareti, actori, poeti si multi alti artisti foarte talentati. In cei patru ani la Liceul de Arta din New York, studenti din toate paturile...
Vezi trailer 10 fani 7 comentarii.

Destinatie finala 3D (2009)

Final Destination 4

Gen film: Horror, Adolescenti

Cu: Shantel VanSanten, Nick Zano

Destinatie finala 4 incepe cu o zi de relaxare la curse, unde Nick si prietenii sai au venit sa se distreze. Distractia se transforma insa in panica atunci cand Nick are o premonitie infioratoare despre o serie de intamplari bizare ce vor cauza mai...
Vezi trailer 262 fani 33 comentarii.

The Vampire Diaries (2009)

Gen film: Drama, Romantic, Horror, Serial, Adolescenti

Cu: Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley

Vezi trailer 46 fani 12 comentarii.

Avioane de hartie (2009)

Gen film: Adolescenti

Cu: Istvan Znamenak

Filmul prezinta viata unui grup de tineri ce isi cauta un scop pentru actiunile si gesturile lor. Filmul nu "cearta" situatia adolescentilor din zilele noastre. Budapesta este prezentata dintr-o perspectiva panoramica - agitata, confuza si cenusie -...
.

Carlitos are sansa vietii (2009)

Regia: Jesus del Cerro; Gen film: Adolescenti

Carlitos Bermudez are doua dorinte in viata: doreste sa gaseasca un cuplu care sa-l adopte din orfelinatul spaniol si sa devina jucator de fotbal pentru echipa de juniori a Spaniei. Cu ajutorul unor prieteni din orfelinat, porneste intr-o misiune...
.

Amurg (2008)

Twilight

Gen film: Actiune, Horror, Adolescenti

Cu: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Billy Burke

Bazat pe romanul omonim al lui Stephenie Meyer, Twilight, primul film dintr-o serie de 4, este o poveste de dragoste moderna si plina de actiune, dintre un vampir si o muritoare. Bella Swan (Kristen Stewart) a fost intotdeauna o persoana diferita,...
644 fani 133 comentarii.

In Sexcursie (2008)

Sex Drive

Gen film: Comedie, Adolescenti

Cu: Josh Zuckerman, James Marsden, Amanda Crew

Adorabilul Ian (Josh Zuckerman) este ultimul American virgin. Cel putin asa se simte acum cand trebuie sa mearga la facultate si toate fetele pe care incearca sa le abordeze il prefera pe fratele sau in varsta de 14 ani. Ian a fost mereu un baiat de...
70 fani 64 comentarii.

Liceul muzical: Anul absolvirii (2008)

High School Musical 3

Regia: Kenny Ortega; Gen film: Muzical, Adolescenti

Cu: Zac Efron, Vanessa Anne Hudgens

Troy (Zac Efron) si Gabriella (Vanessa Anne Hudgens) au ajuns in ultimul an de liceu si incep sa isi dea seama ca foarte curand vor trebui sa faca niste alegeri ce le vor influenta relatia. Posibilitatea despartirii este mare si amandoi sunt...
19 fani 14 comentarii.

Drillbit Taylor (2008)

Gen film: Comedie, Adolescenti

Cu: Owen Wilson, Leslie Mann, Danny R. McBride, Josh Peck

Hotarati sa nu-si petreaca cei mai frumosi ani terorizati de batausul liceului, trei "boboci" se gandesc sa angajeze un veteran de razboi ca sa-i protejeze. Si cum cei care le raspund sunt fie prea experimentati, fie prea costisitori, singurul care...
21 fani 13 comentarii.

Wild Child (2008)

Gen film: Comedie, Adolescenti

Cu: Emma Roberts, Aidan Quinn, Natasha Richardson, Shirley Henderson

29 fani 15 comentarii.

Tabara de rock (2008)

Camp Rock

Gen film: Muzical, Familie, Comedie, Adolescenti

Cu: Joe Jonas, Alyson Stoner

34 fani 18 comentarii.

Nick and Norah's Infinite Playlist (2008)

Gen film: Comedie, Adolescenti

Cu: Michael Cera, Kat Dennings

3 comentarii.

Dansul dragostei 2 (2008)

Step Up 2 the Streets

Gen film: Muzical, Drama, Adolescenti

Cu: Robert Hoffman

Andie (Briana Evigan) este o tanara dansatoare foarte promitatoare de pe strazile din Baltimore care incearca sa-si gaseasca locul la prestigioasa Scoala de Arte Maryland, insa trecutul sau zbuciumat este o piedica permanenta in calea visurilor...
51 fani 21 comentarii.

Valul (2008)

Die Welle / The Wave

Gen film: Drama, Adolescenti, Psihologic

Cu: Jürgen Vogel, Christiane Paul, Max Riemelt

28 fani.

Hairspray - Intrigi de culise (2007)

Hairspray

Gen film: Muzical, Comedie, Adolescenti, Istoric

Cu: John Travolta, Michelle Pfeiffer, Christopher Walken, James Marsden, Amanda Bynes

Suntem in anul 1962 si Tracy Turnblad are un singur vis - sa danseze in "The Corny Collins Show", program local de dans pentru adolescenti. Prin pur talent, ea castiga un loc permanent in emisiune, in ciuda Velmei von Tussle, directorul postului...
14 fani 3 comentarii.

Water Lilies (2007)

Gen film: Gay, Drama, Adolescenti

Cu: Adele Haenel, Louise Blachere, Pauline Acquart

Vara în care împlinesc 15 ani. N-au nimic de facut, doar sa se uite pe pereti. Sunt trei fete: Marie, Anne si Floriane. În secretul vestiarelor, destinele lor se intersecteaza si apare dorinta. Daca primele dati nu pot fi uitate, e pentru ca cele...
2 fani 1 comentarii.

Pasiune si destin (2007)

Blood and Chocolate

Gen film: Drama, Horror, Adolescenti

Cu: Olivier Martinez, Hugh Dancy, Katja Riemann

129 fani 5 comentarii.

Cu un pas inainte (2007)

Regia: Bogdan Tiberiu Dumitrescu; Gen film: Drama, Serial, Adolescenti

Cu: Oana Pellea, Alex Margineanu

Nimeni si nimic nu poate sta in calea ambitiei unor tineri talentati si rebeli care se viseaza actori sau dansatori ce cuceresc lumea. Traiesc intens, danseaza pana la epuizare, isi calca-n picioare principiile, isi fac din dusmani prieteni si din...
170 fani 14 comentarii.